Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 0:07

Strefa ekstremalna w Energylandii​Lubisz adrenalinę? Sprawdź, co przygotowała dla ciebie Energylandia! Ten wyjątkowy park rozrywki jest znany nie tylko z tego, że jest największym tego typu obiektem w Polsce, lecz także z powodu prawdziwie ekstremalnych atrakcji. Pobyt w Energylandii zagwarantuje całą masę mocnych wrażeń i przeżyć, które przyprawią o szybsze bicie serca. Od niektórych z nich można naprawdę dostać gęsiej skórki! Oto najszybsze, najwyższe i najbardziej spektakularne atrakcje wesołego miasteczka w Zatorze.

Hyperion

Wijące się kilkadziesiąt metrów nad ziemią tory gigantycznej kolejki górskiej Hyperion witają nas jeszcze zanim przestąpimy przez próg Energylandii. Ten niezwykły mega coaster to prawdziwa duma małopolskiego parku rozrywki. Ma naprawdę fenomenalne parametry: blisko osiemdziesięciometrowa konstrukcja zapewnia solidny zastrzyk mocnych wrażeń. Po opuszczeniu stacji wagoniki są wznoszone za pomocą napędu łańcuchowego na wysokość 77 metrów, po czym pociąg natychmiast pikuje 82 metry w dół do podziemnego tunelu. Kąt nachylenia przy spadku ma 85°, co daje wrażenie gwałtownego spadania w ogromną przepaść. Wagoniki pokonują następnie krętą, półtorakilometrową trasę osiągając momentami prędkość 142 km/h! Podczas jazdy pasażerowie mają okazję doświadczyć licznych zwrotów, inwersji oraz przeciążeń dochodzących do 4,8G. Kolejka pokonuje kolejne wzniesienia z gigantyczną prędkością, co daje niesamowite efekt grawitacyjne. W pewnym momencie uczestnicy wchodzą nawet na chwilę w stan nieważkości – takiego przeżycia z pewnością szybko nie zapomnimy.

Formuła

Najintensywniejsze atrakcje Energylandii znajdują się w części parku zwanej Strefą Ekstremalną. Ze względów bezpieczeństwa obowiązują tu pewne limity: wieku, wzrostu i wagi. Przy każdym urządzeniu dyżuruje pracownik odpowiedzialny za zapewnienie uczestnikom odpowiedniej asekuracji. Energylandia jest prawdziwym rekordzistą jeśli chodzi o rollercoastery. W całym parku rozrywki znajduje się ich aż 15, w tym 2 hyper coastery. Jedną z ciekawszych kolejek górskich jest Formuła [https://energylandia.pl/atrakcje/strefa-ekstremalna/formula-roller-coaster/], superszybki rollercoaster stylizowany na tor Formuły 1. Trasa przejazdu ma długość 560 m, a 16-osobowy wagonik mknie po niej z prędkością 100 km/h. Przeciążenia rzędu 4.5G dają niezwykły efekt, dlatego ta atrakcja jest polecana osobom spragnionym naprawdę mocnych wrażeń.

Aztec Swing

Solidny zastrzyk adrenaliny zapewnia ogromne wahadło Aztec Swing. To ekstremalne urządzenie w postaci gigantycznego wahadła wykonującego ruch wokół własnej osi, przy jednoczesnym kręceniu się na boki. Konstrukcja wiruje z olbrzymią prędkością, generując przeciążenia dochodzące do 4.5g. Aztec Swing zapewnia jednocześnie niesamowite widoki. Panorama Energylandii oglądana z tej perspektywy wygląda zupełnie jak kraina z innego świata.

Speed Water Coaster

Speed Water Coaster to największy i najszybszy wodny rollercoaster na świecie. Wagoniki mkną po torach kolejki z prędkością 110 km/h, w mgnieniu oka pokonując ostre zakręty, wznosząc pasażerów na wysokość ponad 60 metrów, a w finalnym momencie przecinając lodowato zimną taflę wody.