Najnowsze wiadomości

26 lutego 2024 8:10

Atrakcje Małopolski: EnergylandiaMieszkańcy Małopolski nie mogą narzekać na nudę. Pod względem ilości i różnorodności atrakcji południowa część naszego kraju jest zdecydowanym numerem jeden. Turyści odwiedzający województwo małopolskie są zgodni co do tego, że tutaj zawsze jest co robić. Zabytkowe miasta, ciekawe położenie geograficzne, bliskość gór i cała masa rozrywek dla osób w każdym wieku to niewątpliwe zalety tego wyjątkowego regionu. Jeśli szukacie ciekawego pomysłu na spędzenie dnia w Małopolsce, mamy dla was jeszcze jedną propozycję. Mniej więcej w połowie drogi między Krakowem a Katowicami znajduje się niewielka miejscowość Zator. Od 2014 roku to urokliwe miejsce stało się jednym z najbardziej znanych miast w Polsce. Wszystko za sprawą otwarcia tu największego i najnowocześniejszego wesołego miasteczka w tej części Europy. Czy już wiecie, o czym mowa? Zgadza się – chodzi o Energylandię! Atrakcje, które tu zobaczycie, zaskoczą dosłownie każdego. Dlatego bez względu na to, czy jesteśmy mieszkańcami, czy turystami Małopolski, koniecznie wybierzmy się na wycieczkę do tego niezwykłego parku rozrywki.

Fantastyczna atmosfera

Energylandia jest najchętniej odwiedzanym parkiem rozrywki w Polsce. Co roku przyjeżdżają tu miliony gości spragnionych niesamowitych emocji i świetnej zabawy. Jedną z największych zalet Parku Rozrywki Energylandia jest panująca tu atmosfera. Muzyka, kolory, światła, dekoracje – a przede wszystkim ludzie – to wszystko tworzy jedyny w swoim rodzaju klimat Energylandii.

Atrakcje dla każdego

Na ogromnym obszarze kilkudziesięciu hektarów znajduje się ponad siedemdziesiąt najróżniejszych urządzeń rekreacyjnych. W kolorowej Bajkolandii, stworzonej z myślą o najmłodszych gościach, będziecie mogli znów poczuć się jak dzieci. Tutejsze atrakcje są dedykowane dzieciom, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystali z nich również dorośli. Najlepszym miejscem do zabawy z całą rodziną jest Strefa Familijna. Znajdują się tu atrakcje o większym stopniu intensywności. Zaś miłośnikom naprawdę mocnych wrażeń polecamy Strefę Ekstremalną – superszybkie rollercoastery, ogromne wieże swobodnego spadku, gigantyczne wahadła i inne urządzenia przyprawią was o mocniejsze bicie serca. Niektóre atrakcje zapewniają naprawdę niepowtarzalne przeżycia. Doskonałym przykładem może być megacoaster Hyperion, na którym poczujecie dodatnie i ujemne przeciążenia, jak również będziecie mogli doznać najprawdziwszego uczucia nieważkości. Czy wystarczy wam odwagi, by spróbować? Energylandia nie zwalnia tempa. Kilka tygodni temu otwarto kolejną strefę tematyczną: Smoczy Gród. To chyba najbardziej klimatyczna część całego parku. Przechodząc przez bramy Smoczego Grodu przeniesiecie się do niezwykłego miejsca przypominającego zaczarowane miasteczko. Ta część Energylandii jest naprawdę magiczna – koniecznie tu zajrzyjcie!

Water Park

Osobną częścią Energylandii jest Water Park. To specjalnie wydzielona strefa atrakcji wodnych, działająca w parku od 2016 roku. Znajdziecie tu wszystko, czego pragną miłośnicy wodnego szaleństwa: baseny, zjeżdżalnie, pontony, leżaki, plaże, miejsce do odpoczywania, najlepszą muzykę oraz pyszne przekąski i orzeźwiające napoje. Niezwykła aranżacja tego miejsca przypomina prawdziwą egzotyczną plażę. Water Park to idealna opcja na upalne, letnie dni. A co najważniejsze: za wstęp do strefy Water Park nie ma żadnych dodatkowych opłat. Kupując bilet do Parku Rozrywki Energylandia macie otwarty dostęp do wszystkich stref i możliwość nielimitowanego korzystania z dowolnych atrakcji.