Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 2:14

Energylandia - czy warto tam pojechać?Lato i wakacje w pełni, zaczął się też długo wyczekiwany sezon urlopowy. Pomysłów na spędzenie wolnego czasu nam nie brakuje. Wśród opcji pojawia się np. odwiedzenie parku rozrywki. Wyjazdy do wesołych miasteczek od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Jednak park parkowi nierówny – po wizycie w jednym będziemy zachwyceni, zaś po odwiedzeniu innego pozostanie nam jedynie rozczarowanie. W ostatnich latach bardzo głośno zrobiło się o jednym z najbardziej obecnie rozpoznawalnych wesołych miasteczek w Polsce, czyli Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia. Z roku na rok park odwiedza coraz większa ilość turystów. Co sprawia, że Energylandia jest aż tak popularna? Czy rzeczywiście warto tam pojechać? Sprawdźmy to!

Energylandia – lokalizacja

Pierwszą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest lokalizacja. Energylandia znajduje się w Zatorze, czyli niewielkie miejscowości położonej pomiędzy Krakowem a Katowicami. Dzięki temu, że Energylandia znajduje się w takim rejonie, możliwe było zagospodarowanie na wesołe miasteczko naprawdę dużego terenu – cały obiekt zajmuje imponującą powierzchnię aż 30 hektarów. Położenie między dwiema dużymi aglomeracjami sprawia, że łatwo dojechać tu dowolnym środkiem transportu. Wybierając się samochodem, możemy zostawić pojazd na parkingu znajdującym się bezpośrednio przed wejściem do obiektu. Możemy przyjechać też pociągiem, autokarem czy busem.

Energylandia – atrakcje

Trzeba przyznać, że w Energylandii naprawdę jest co robić. Ilość atrakcji, jaka czeka na odwiedzających, jest tu naprawdę ogromna. Dużym plusem jest podział poszczególnych atrakcji na cztery strefy tematyczne, dzięki czemu w łatwy sposób zorientujemy się, co gdzie się znajduje. Znajdują się tu zarówno atrakcje odpowiednie dla małych dzieci, jak i te bardziej ekstremalne. Na terenie Energylandii jest nawet specjalnie wydzielona strefa parku wodnego, w którym można zrelaksować się i odpocząć.

Energylandia – bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, w Energylandii są one rozwiązane na naprawdę wysokim poziomie. Na terenie całego parku obowiązuje regulamin, osobne regulaminy znajdują się także przy poszczególnych urządzeniach. Większość atrakcji obsługiwana jest przez pracowników parku, którzy są odpowiedzialni za wpuszczanie uczestników. Jeśli dana osoba nie spełni określonych wymagań (np. wzrostu), nie będzie mogła skorzystać z urządzenia. Dzięki temu nie musimy martwić się o bezpieczeństwo najmłodszych, ponieważ nie zostaną oni wpuszczeni do atrakcji, która mogłaby być dla nich niebezpieczna.

Energylandia – czy warto?

Naszym zdaniem Energylandia rzeczywiście zasługuje na miano najlepszego parku rozrywki w Polsce. Zatem na pytanie „Czy warto?” odpowiadamy: zdecydowanie tak.