Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 0:23

Energylandia – dlaczego warto wybrać właśnie ten park rozrywki?Energylandia to największy w Polsce tematyczny park rozrywki położony w Zatorze nieopodal Wadowic. Jest to także jeden z największych obiektów tego typu w Europie. Na blisko 43 hektarach znajdziemy ponad 100 atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, w tym kilkanaście kolejek górskich. Dwie z nich należą do elitarnej kategorii kolejek hyper coaster. W ciągu 7 lat działalności, park rozrywki odwiedziło kilka milionów turystów. Z roku na rok możemy zaobserwować wyraźnie zwiększone zainteresowanie obiektami tego typu. Coraz chętniej Energylandię odwiedzają także turyści z zagranicy.
 
Energylandia została podzielona na 6 stref tematycznych. W zależności od tego, jakich atrakcji poszukujemy, możemy wybrać coś dla siebie spośród dziesiątek karuzelki, kolejek górskich, atrakcji wodnych i innych obiektów gwarantujących niezapomniane przeżycia.
 

Wyjątkowe strefy Energylandii

Obecnie na terenie Energylandii znajduje się 6 stref - Bajkolandia, Strefa Familijna, Water Park, Smoczy Gród, Aqualantis i Strefa Ekstremalna. W następnych latach swojego rozwoju park planuje otwarcie kolejnej nowej strefy tematycznej pod nazwą Sweet Valley. Strefa Familijna i Bajkolandia doskonale sprawdzają się podczas rodzinnych wyjazdów z młodszymi dziećmi. Water Park to z kolei wyjątkowy park wodny, w którym możemy przenieść się wprost na tropikalną wyspę, strzeżoną przez kilkudziesięciu wykwalifikowanych ratowników. 
 
Miłośnicy mocnych wrażeń z pewnością zainteresują się Strefę Ekstremalną, w której poziomu adrenaliny sięga zenitu. To właśnie w tej strefie znajduje się perła w koronie Energylandii - Hyper Coaster Hyperion, będący drugą najwyższą i drugą najszybszą kolejką górską Europy. Wielbiciele stref tematycznych powinni udać się do stylizowanego na średniowiecze Smoczego Grodu lub wkroczyć do świata podmorskiej Atlantydy w strefie Aqualantis. Fakt, że Energylandia z każdej rokiem coraz bardziej się rozwija, sprawia, że wiele osób wraca do tego wyjątkowego miejsca, podziwiając nowe obiekty, rollercoastery i karuzele.
 

Bogata oferta i ciekawe imprezy tematyczne

Na terenie Energylandii znajdziemy kilkadziesiąt punktów gastronomicznych, które zachwycą podniebienie nawet największych łasuchów. Pizzerie, budki z fast-foodami, naleśnikarnie, kawiarnie, a nawet chińska restauracja - to wszystko czeka na odwiedzających ten wspaniały Park Rozrywki przez cały sezon. Ponadto władze Energylandii dbają, aby zaciekawić nowościami nawet stałych bywalców. Z tego powodu organizowane są liczne imprezy tematyczne. Jednym z najciekawszych eventów w roku jest oczywiście Halloween! Czy jesteś gotów poznać świat doskonałej rozrywki?