Najnowsze wiadomości

22 lipca 2024 7:39

Energylandia na każdą porę rokuEnergylandia to miejsce, które można polecić naprawdę każdemu. Mnóstwo atrakcji, świetna zabawa i niesamowita atmosfera gwarantują moc fantastycznych wrażeń od rana do wieczora. W sezonie 2019 Rodzinny Park Rozrywki Energylandia jest czynny od 4. kwietnia do 27. października. Bez względu na to, czy za oknem świeci Słońce, czy może pada deszcz, wycieczka do Energylandii zawsze jest dobrym pomysłem.

Słoneczny dzień – idealna pora na dobrą zabawę

Sezon w Energylandii startuje wraz z pojawieniem się pierwszych dłuższych dni. Coraz wyższe temperatury i pogodniejsza aura sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz. Wyjazd do Energylandii może być doskonałą rozrywką dla najmłodszych, jak i dla tych nieco starszych. W tym niezwykłym miejscu znajduje się tak dużo atrakcji, że z całą pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. A co można robić w Parku Rozrywki Energylandia? Odpowiedź na to pytanie brzmi: wszystko! Organizatorzy zadbali o to, by znalazły się tu atrakcje o różnym stopniu intensywności. Poszczególne atrakcje znajdują się w czterech strefach tematycznych, których aranżacja robi naprawdę spore wrażenie. Najmłodszym gościom polecamy kolorową Bajkolandię, gdzie znajduje się mnóstwo atrakcji przygotowanych z myślą o dzieciach. Urocze karuzele, kolejki z wagonikami w różnych kształtach, a nawet prawdziwe dziecięce rollercoastery – wszystko to czyni z Bajkolandii barwną i w pełni bezpieczną strefę zabaw dla dzieci. Nieco starszym gościom polecamy Strefę Familijną. Atrakcji w tej części parku jest całe mnóstwo. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi oraz dla tych, którzy chcą bawić się w gronie najbliższych. W Energylandii nie mogło również zabraknąć atrakcji najbardziej ekstremalnych. Gigantyczne rollercoastery (na czele ze znanym na cały świat Hyperionem), potężne wieże swobodnego spadku, ogromne wahadła i wiele innych atrakcji Strefy Ekstremalnej przyprawi was o szybsze bicie serca.

Water Park Energylandia

W Energylandii znajdziecie również największy w Polsce zewnętrzny park wodny. Water Park Energylandia czynny jest w dni, gdy temperatura powietrza wynosi minimum 20 stopni. Water Park to idealne miejsce dla osób lubiących wodne atrakcje i odpoczynek w prawdziwie egzotycznej aranżacji. W tej części Energylandii znajdują się atrakcje zarówno dla osób umiejących, jak i dla nieumiejących pływać. Specjalną atrakcją dla najmłodszych jest statek ze zjeżdżalniami, na który mogą wchodzić wszystkie osoby bez ograniczeń wiekowych. Starszym gościom polecamy wypróbowanie tutejszych zjeżdżalni. Każda z nich jest inna, dzięki czemu zabawa w Water Park nigdy się nie nudzi. Znajdziemy tu zarówno tradycyjne zjeżdżalnie z zakręconymi rurami, wielkie pochylnie, na których można pływać na pontonach w górę i w dół, jak i sześciotorową zjeżdżalnię, na której można ścigać się na specjalnych matach. Dla najodważniejszych przygotowano też atrakcję specjalną – wyjątkową zjeżdżalnię Kamikadze, w której jest… zapadająca się podłoga.

A w razie niepogody…

Energylandia to miejsce dobre na każdą pogodę. Dlatego bardziej pochmurne dni wcale nie przeszkadzają w tym, by doskonale się tu bawić. Na wypadek załamania pogody przewidziano mnóstwo pokazów i widowisk odbywających się pod dachem. Repertuar tutejszych przedstawień jest naprawdę obszerny. Pokazy odbywają się cyklicznie, dzięki czemu możemy wziąć w nich udział o kilku porach w ciągu dnia. W programie zarówno pokazy taneczne i muzyczne, jak i niezwykłe sesje iluzjonistyczne i inne pokazy specjalne. Koniecznie weźmy w nich udział.