Najnowsze wiadomości

21 maja 2024 5:53

Nowa strefa w Energylandii – wielka premiera AqualantisEnergylandia to jedna z najbardziej znanych atrakcji tego typu w Europie. Oferta największego rodzinnego parku rozrywki w Polce stale się rozrasta. Położone w Zatorze w województwie małopolskim gigantyczne wesołe miasteczko to coś więcej niż tradycyjny lunapark – to prawdziwe centrum świetnej zabawy na najwyższym światowym poziomie. Każdego roku organizatorzy zaskakują swoich gości nowymi propozycjami. Nowości nie zabraknie również i w tym sezonie. W Energylandii uruchomiono bowiem kolejną, szóstą już strefę tematyczną. Tą strefą jest oczywiście Aqualantis – niesamowite miejsce wyglądające jak starożytne zatopione miasto.

Aqualantis w Energylandii – tajemnicza wodna kraina

Mieszczący się w miejscowości Zator nieopodal Krakowa rozbudowany kompleks rozrywkowy zajmuje obecnie 43 hektary. Właściciele zapewniają jednak, że na tym nie koniec powiększania wesołego miasteczka z atrakcjami dla całej rodziny. W planach jest bowiem poszerzenie obszaru do powierzchni niemal 200 hektarów! Najnowszą strefą w dobrze wszystkim znanej Energylandii jest długo wyczekiwany Aqualantis. To część tematyczna stylizowana na starożytną, morską krainę Atlantis. Słynna Atlantyda to mityczne miasto, którego mieszkańcy funkcjonowali w idealnej symbiozie z naturą. Nad harmonią tej idyllicznej krainy czuwał wieli władca mórz, Abyssus. Z biegiem wieków ludzie stawali się jednak coraz bardziej chciwi i oddalali się od pierwotnych tradycji. Władca wód postanowił więc ukazać swój lud zsyłając nań wielką powódź. Ocean pochłonął całe zgromadzone na ziemi bogactwo, a ruiny starożytnej Atlantydy spoczęły głęboko pod wodą. Na wzór zatopionego miasteczka powstał Aqualantis. W jego przygotowanie zostało zaangażowanych ponad 1000 osób – projektantów, inżynierów, montażystów, alpinistów, elektryków, cieśli, murarzy i operatorów ciężkiego sprzętu. Trzeba przyznać, że efekt jest naprawdę oszałamiający. Aqualantis to wyjątkowe widowisko, w którym rządzi żywioł wody. Wielka premiera nowej części miała miejsce 14 lipca 2021 roku, dokładnie w tym samym dniu, kiedy to Energylandia świętowała swoje 7 urodziny.

Aqualantis – odkryj zupełnie nowe atrakcje!

Nowa strefa tematyczna Energylandii została stworzona z potężnym rozmachem. W tej niezwykłej krainie czeka na was 10 zupełnie nowych atrakcji, 8 punktów gastronomicznych, 3 sklepy z pamiątkami, 3 punkty do gier i zabaw. Znajdziecie tu fantastyczne urządzenia rozrywkowe przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Młodsi odwiedzający mogą korzystać z nich wraz z opiekunem. W samym sercu oceanicznej krainy umiejscowiony jest spektakularny rollercoaster Abyssus. Jesteśmy przekonani, że ta atrakcja w mig stanie się absolutnym hitem. Abyssus to supernowoczesny Double Launch Coaster składający się z 90 500 elementów! Zbudowanie tak gigantycznej konstrukcji stanowiło dla konstruktorów spore logistyczne wyzwanie, dlatego nad projektem czuwało ponad 200 osób. Abyssus zabierze was w emocjonującą przejażdżkę z prędkością 100 km/h, podczas której doświadczycie niespodziewanych efektów grawitacyjnych, licznych inwersji i znacznych przeciążeń, a nawet cudownego efektu nieważkości! Takiego rollercoastera jeszcze w Polsce nie było.