Najnowsze wiadomości

22 lipca 2024 6:57

Sweet Valley – co Energylandia zapowiada na rok 2022?Energyladnia, jak co roku, przygotowuje dla swoich gości niespodzianki i wspaniałe premiery. Nie inaczej było w tym roku, gdy premierę miała zupełnie nowa Strefa Aqualantis. Jednak już w przyszłym roku na gości Parku czeka zupełnie nowa, naprawdę okazała premiera – będzie to znów zupełnie nowa strefa, czyli Sweet Valley.

Sweet Valley to miejsce, które będzie wyglądało niczym wykonane z różnego rodzaju słodyczy. Sama nazwa oraz design jednoznacznie wskazują, ze będzie to przestrzeń dedykowana najmłodszym, i tak będzie w rzeczywistości. Na miejscu będzie dostępnych aż 10 zupełnie nowych atrakcji, również głównie dla osób najmłodszych i ich rodzin. Nie inaczej będzie nawet z główną atrakcją, czyli Choco Chip Creek. Pomimo tego, że Energylandia przyzwyczaiła do tego, że nawet w strefa dedykowanych w większości dla najmłodszych, jak Smoczy Gród, znajduje się roller coaster dla dorosłych fanów prawdziwych emocji, inaczej będzie jednak w Sweet Valley. Choco Chip Creek to familijny roller coaster, co oznacza, że przejazd nim będzie możliwy i bardzo atrakcyjny nawet dla najmłodszych gości Energylandii. Oczywiście, będzie to również przygoda dla ich rodziców, jednak cały przejazd będzie, w porównaniu do najbardziej ekstremalnych roller coasterów, naprawdę spokojny, a prędkość osiągana przez wagoniki nie będzie przekraczała 55 km/h.

Na 4 hektarach, bo taką powierzchnię będzie miała nowa strefa, znajdą się również inne atrakcje, dla najmłodszych, takie jak Crazy Barn, czyli szalony domek na kurzej nóżce, czy Candy Carousel  - wspaniała wiedeńska karuzela.

Na miejscu znajdzie się także Sweet Valley Town Hall, czyli budynek restauracyjny, połączony z teatrem. Będzie to idealna przestrzeń nie tylko dla naprawdę dużych, w tym biznesowych, spotkań, ale również miejsce, gdzie w towarzystwie naprawdę wspaniałych widowiska będzie można zjeść doskonałą kolację.

Więcej o atrakcjach nowej Strefy już teraz można przeczytać na stronie internetowej Energylandii.