Najnowsze wiadomości

21 maja 2024 7:05

Co powinieneś wiedzieć o ograniczeniach dotyczących parków rozrywki?Energylandia to naprawdę wyjątkowe miejsce. Nic więc dziwnego, że jest to najpopularniejszy park rozrywki w Polsce. Na ogromnej powierzchni 30 hektarów znajduje się 80 atrakcji. Na terenie parku znajdują się cztery strefy: Bajkolandia (Strefa Rodzinna), Strefa Ekstremalna oraz Park Wodny. Energylandia ma pewne ograniczenia związane z bezpieczeństwem. Na czym polegają te ograniczenia? Poznaj najważniejsze ograniczenia w Rodzinnym Parku Tematycznym Energylandia.
 

Zasady i przepisy

Zanim zaczniesz grać, zapoznaj się z regulaminem, który obowiązuje we wszystkich parkach rozrywki. Ta sekcja zawiera wszystkie informacje, które musisz znać podczas pobytu w parku. Dla każdej atrakcji, oprócz ogólnego regulaminu, znajdziesz osobne informacje. Zanim skorzystasz z atrakcji, koniecznie zapoznaj się z tymi instrukcjami.
 

Dostęp do atrakcji i urządzeń

Każda atrakcja ma osobę odpowiedzialną za wstęp. Bez pozwolenia nie można wejść do żadnej atrakcji. Wyjątkiem są atrakcje bezobsługowe, które są otwarte dla wszystkich. Pracownik parku może odmówić udzielenia pozwolenia na korzystanie z atrakcji, jeśli uczestnik nie spełnia wymagań.
 

Ograniczenia dotyczące poszczególnych urządzeń

W Energylandii najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dostęp do niektórych urządzeń jest możliwy tylko wtedy, gdy spełnione są określone warunki. Energylandia ma pewne ograniczenia dotyczące wagi, wieku i wzrostu. Jeżeli osoba nie spełni tych wymagań, sprzęt przepada. Pracownicy Energylandii muszą być upoważnieni do wejścia na atrakcje.
 

Ograniczenia dotyczące dzieci

Niektóre atrakcje i urządzenia nie są zalecane dla dzieci poniżej piątego roku życia. Aby zapewnić bezpieczeństwo, obsługa parku nie pozwoli dzieciom korzystać z urządzeń, które mogą być niebezpieczne. Najważniejsze jest ograniczenie dotyczące wzrostu. Uczestnicy muszą mieć co najmniej 100 cm wzrostu, aby móc jeździć na ENERGUS Family Rollercoaster. Wyspa Skarbów, FUNNY CARR, ARCTIC FUN i HAPPY LOOPS podlegają ograniczeniu wzrostu do 120 cm. Nie ma ograniczeń dla Pokoju Spokojnej Mamy i Pokoju Dziecka.
 

Ograniczenia w Strefie Ekstremalnej

W Strefie Ekstremalnej znajdują się najbardziej intensywne atrakcje i obowiązują tam najsurowsze ograniczenia. Niektóre atrakcje w tej strefie mają ograniczenia wysokości. Inne ograniczenia mogą mieć zastosowanie, takie jak zakaz korzystania przez kobiety w ciąży lub osoby z problemami z sercem. W przypadku niektórych atrakcji, takich jak HYPERION Mega Coaster, obowiązuje ograniczenie wiekowe do 14 lat.