Najnowsze wiadomości

21 maja 2024 6:11

Czym jest bon turystyczny i jak wykorzystać go w Energylandii?Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Dla większości z nas jest to czas odpoczynku od szkoły i pracy. Z wakacji cieszą się nie tylko dzieci i młodzież, lecz także dorośli – w końcu my także możemy świetnie się bawić i korzystać z uroków lata. W tym sezonie pogoda wyjątkowo nas rozpieszcza. Po deszczowym i stosunkowo chłodnym maju nadszedł wyjątkowo słoneczny czerwiec. Pogoda w te wakacje szykuje dla nas prawdziwą eksplozję gorąca – szkoda byłoby zmarnować ten czas siedząc w domu. Macie bon turystyczny i nie wiecie, jak go wykorzystać? Wybierz się do Energylandii!

Czym jest bon turystyczny?

Bon turystyczny to wprowadzone latem 2020 roku wsparcie finansowe dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez epidemię koronawirusa. Z drugiej strony jest to także odpowiedź na rodzimej branży turystycznej cierpiącej z powodu trwającej od wielu miesięcy pandemii. Z nowego rozwiązania może skorzystać każdy, kto pobiera świadczenie 500+ lub dodatek wychowawczy. Bon turystyczny to świadczenie w wysokości 500 zł przysługujące każdej polskiej rodzinie mającej przynajmniej jedno dziecko w wieku poniżej 18 lat. Zasada jest bardzo prosta: jeden bon przysługuje na jedno dziecko. Rodziny, w których jest dziecko z niepełnosprawnością, mogą skorzystać z dodatkowego bonu turystycznego, także w postaci 500 zł – czyli łącznie 1000 zł. Co ważne, z bonu turystycznego mogą skorzystać nie tylko rodziny aktualnie posiadające dziecko w wieku poniżej 18 roku życia i biorące udział w programie 500+, lecz także te, w których dzieci przyjdą na świat przed 31 grudnia 2021. Czas na wykorzystanie bonu mamy do 31 marca 2022 roku. Bonu nie można wymieniać na gotówkę.

W jaki sposób można zrealizować bon turystyczny?

Bon turystyczny można wykorzystać na wiele sposobów. Otrzymane wsparcie finansowe można przeznaczyć m.in. na opłacenie pobytu w hotelu, pensjonacie, ośrodku wypoczynkowym, gospodarstwie agroturystycznym itp. Bon można zrealizować również na opłacenie uczestnictwa w koloniach lub turnusach rehabilitacyjnych, jak również udział w obozie sportowym lub harcerskim czy innej imprezie turystycznej – z tym zastrzeżeniem, że wydarzenia muszą odbywać się na terenie kraju.

Zrealizuj swój bon turystyczny w Energylandii!

Nie masz jeszcze pomysłu na wykorzystanie swojego bonu turystycznego? Spraw swoim najbliższym niespodziankę i wybierzcie się całą rodziną do Energylandii! Całodzienna zabawa w parku rozrywki to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu w wakacje. Na gości czekają tu aż 94 unikatowe atrakcje, które z pewnością przypadną do gustu rodzinom z dziećmi. Inwestycji nie można odmówić rozmachu – park rozrywki zajmuje powierzchnię ok. 35 ha i jest największym tego typu obiektem w Polsce. W Energylandii w Zatorze przeżyjecie niesamowitą przygodę i spełnicie swoje marzenia. 

Warunki wykorzystania bonu turystycznego w Energylandii

Warunkiem zrealizowania bonu turystycznego w Energylandii jest zakup usługi łączonej, tj. bilet + usługa (na przykład bilet + kupon na posiłek, bilet + nocleg, bilet + nocleg + kupon na posiłek). Bon turystyczny może być wykorzystany w Energylandii tylko wtedy, jeżeli w zestawie kupowanych biletów znajdzie się bilet dla dziecka, którego dotyczy bon. Podczas dokonywania płatności należy podać kod płatności, który otrzymaliśmy SMS-em przy rejestracji w systemie ZUS-PUE. Aby skorzystać z bonu turystycznego w Energylandii należy też wypełnić „Umowę o udział w imprezie turystycznej”. Ma to zrobić osoba, która składała wniosek do ZUS.