Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 1:09

Jak do nas dojechać?Jeśli chciałbyś przeżyć naprawdę niezapomnianą przygodę, koniecznie wybierz się do Energylandii. To jeden z najchętniej wybieranych parków rozrywki w Polsce! Co roku przyjeżdżają tu tysiące gości z całego kraju i zagranicy. W samym tylko roku 2018 łączna frekwencja wyniosła aż 1 400 000 osób! Rodzinny Park Rozrywki Energylandia jest doskonale skomunikowany z każdą częścią Polski, dlatego dojedziemy na miejsce bez najmniejszego problemu. Przedstawiamy krótki poradnik jak dojechać do Energylandii.

Gdzie nas znaleźć?

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia znajduje się w miejscowości Zator, w województwie małopolskim, w połowie drogi między Krakowem a Katowicami. Dzięki dogodnemu położeniu parku, wizytę w Energylandii można połączyć na przykład ze zwiedzaniem Krakowa czy wyprawą w góry.

Jak do nas dojechać?

Do Energylandii można dojechać na kilka sposobów. Możliwy jest zarówno dojazd własnym samochodem, jak i środkami komunikacji zbiorowej.

Do Energylandii samochodem

Najwygodniejszym sposobem dojazdu do Energylandii jest samochód osobowy. Na gości zmotoryzowanych czeka wygodny, obszerny parking, znajdujący się przy samym wejściu do wesołego miasteczka. Opłata za cały dzień postoju wynosi jedynie 5 zł. Jadąc autostradą od strony Krakowa, należy zjechać na węźle Rudno i podążać za znakami w stronę Alwerni i Oświęcimia. Jeżeli wybierzemy trasę od strony Katowic, musimy zjechać z autostrady na węźle Balin i jechać za znakami Oświęcim, Kraków, a na koniec Wadowice.

Do Energylandii pociągiem

Bardzo wygodnym sposobem dojazdu do Energylandii jest pociąg. Zator położony jest w połowie drogi między Katowicami a Krakowem. W pierwszej kolejności należy dojechać do dworca kolejowego w Krakowie lub Katowicach, a następnie wybrać połączenie bezpośrednio do Zatora pociągami POLREGIO. Możemy wybrać też dworce w Wadowicach i Oświęcimiu, dalszą część podróży odbywając busem.

Do Energylandii autobusem

W sezonie 2019 do Energylandii można dojechać specjalnie uruchomionymi autobusami, kursującymi zgodnie z godzinami otwarcia parku. Autokary Energylandii odjeżdżają z dworców w Krakowie, Katowicach, Cieszynie oraz Szczyrku. Za bilet w obydwie strony z Katowic i Krakowa zapłacimy 29 zł, natomiast za podróż w obydwie strony ze Szczyrku lub Cieszyna 39 zł. Z powodu ograniczonej ilości dostępnych miejsc, bilet najlepiej zakupić online.

Do Energylandii samolotem

Goście z dalszych części kraju i zagranicy mogą wybrać szybką i wygodną podróż samolotem. W tym przypadku należy wybrać porty lotnicze w Krakowie lub Katowicach, ponieważ te lotniska znajdują się najbliżej Energylandii. Dalszą część podróży możemy kontynuować pociągiem, autobusem lub taksówką. Możemy także skorzystać z wypożyczalni samochodów osobowych na lotnisku. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice znajduje się w odległości 42 km od Zatora, natomiast Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice-Pyrzowice w odległości 84 km.