Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 0:02

Małopolska – bon turystycznyWakacje już rozpoczęte, dzieciaki spakowane i wyrażające chęć do podjęcia wakacyjnych wojaży, a Wy nadal nie wiecie, gdzie zabrać swoje pociechy? Może wskazówką będą miejsca, gdzie honorują bon turystyczny? Małopolska słynie z takich obiektów. Przyjrzyjmy się jednak najpierw, czym jest bon turystyczny i jak go uzyskać.

Bon turystyczny – czyli co?

Bonem turystycznym określa się inaczej voucher wakacyjny na kwotę 500 zł. Kwota ta przysługuje na każde dziecko, które nie ukończyło 18. roku życia. Oznacza to, że mając np. 2 niepełnoletnich dzieci, otrzymasz 1000 zł w ramach tego dofinansowania. Tego rodzaju dodatkiem możesz zapłacić za usługi hotelowe oraz atrakcje turystyczne, z których będzie korzystać Twoja pociecha.

Jeżeli Twoje dziecko ma stwierdzoną niepełnosprawność, wysokość tego rodzaju świadczenia od państwa się podwaja.

Wniosek o bon turystyczny – jak złożyć?

Aby uzyskać bon turystyczny, wystarczy, że wypełnisz wniosek za pomocą serwisu internetowego ZUS. Konto bankowe lub podpis elektroniczny to wystarczające metody do tego, by zalogować się do serwisu. Możesz wykorzystać do tego również profil zaufany.

Aby aktywować voucher, musisz przejść przez zakładki: Ogólny, Polski Bon Turystyczny, Mój Bon, a potem kliknąć: Aktywuj bon. Musisz również wpisać numer telefonu oraz adres e-mail, na które dostarczony będzie Twój bon turystyczny.

W celu pobrania kodu do wykorzystania bonu turystycznego musisz aktywować bon. Następnie 16 cyfrowy kod podajesz podczas korzystania z atrakcji objętych tym dofinansowaniem. To pozwoli Ci cieszyć się z atrakcji, nie wydając pieniędzy z własnej kieszeni. To z pewnością spora ulga dla domowego budżetu.
Jeżeli jeszcze nie wykorzystałeś swojego bonu turystycznego, to uczyń to niezwłocznie, ponieważ czas na skorzystanie mija we wrześniu 2022 roku. Ważność mija konkretnie 30 września 2022 roku. Tegoroczne wakacje to doskonały i zarazem praktycznie ostatni moment, by skorzystać z możliwości, jakie daje Polski Bon Turystyczny.

Małopolska – fascynująca podróż w piękny region Polski

Małopolska to nie tylko Kraków czy góry, ale również moc atrakcji dla miłośników adrenaliny i przygód. Z bonu turystycznego można korzystać na terenie całego regionu podczas korzystania z hoteli, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych. Bonem turystycznym można płacić również podczas imprez turystycznych, które organizują przedsiębiorstwa turystyczne lub organizacje pożytku publicznego.

Na oficjalnych stronach województw czy organizacji turystycznych przypisanych do konkretnego województwa można sprawdzić, które podmioty honorują bon turystyczny.
Bon turystyczny na terenie Małopolski można wykorzystać np. w największym w Europie Parku Rozrywki Energylandia oraz nocując w WesterCamp – kompleksie restauracyjno-hotelowym, gdzie nocleg stylizowany na noclegi Indian i mieszkańców Dzikiego Zachodu jest prawdziwą rozrywką.
Spraw dziecku radość i razem wybierzcie się do krainy zabawy i niezwykłych przygód, które czekają w Energylandii, zlokalizowanej między Oświęcimiem a Zatorem, niedaleko papieskich Wadowic.