Najnowsze wiadomości

21 maja 2024 6:52

Nowości w Parku Rozrywki Energylandia!Energylandia jest miejscem wyjątkowym. To niezwykłe wesołe miasteczko przyciąga gości z całego świata. Nic dziwnego, że to właśnie ona uznawana jest za jeden z najciekawszych tego typu obiektów w Polsce. Na ogromnym, ponad 30-hektarowym obszarze znajduje się prawie 80 fantastycznych atrakcji, podzielonych na cztery strefy tematyczne. W Energylandii po prostu nie sposób się nudzić! Warto wybrać się tu z rodziną i przyjaciółmi. To również idealne miejsce na kapitalną zabawę we dwoje. Organizatorzy dbają o to, by stale unowocześniać infrastrukturę parku. Dlatego co jakiś czas w Energylandii pojawiają się nowości. Na co możemy liczyć w sezonie 2019? Oto przegląd najnowszych atrakcji.

HYPERION
Od 14 lipca 2018 goście Energylandii mają niezwykłą okazję przejechać się największym i najszybszym rollercoasterem w całej Europie. Mowa tu oczywiście o Mega Coasterze HYPERION, który przyciąga tłumy miłośników adrenaliny i naprawdę mocnych wrażeń. Ta gigantyczna konstrukcja ma aż 77 metrów wysokości, a wagony osiągają zawrotną prędkość 142 km/h. Ze względów bezpieczeństwa na kolejce obowiązują ograniczenia wzrostu – minimalny wzrost uczestnika to 140 cm.

Strefa EXTREME SHOW
To jedno z najbardziej ekstremalnych i energetycznych show, jakie macie okazję zobaczyć w Energylandii. Pokazy EXTREME SHOW to fantastyczne widowiska, gdzie nie zabraknie adrenaliny i naprawdę silnych emocji. Widzowie mają okazję na własne oczy zobaczyć zmagania najlepszych sportowców i kaskaderów w Polsce. Zapewniamy, że tak dynamicznego widowiska nie zobaczycie nigdzie indziej.

TROPICAL FUN
W upalne dni nie ma nic przyjemniejszego od zabawy i relaksu w parku wodnym. Od 2016 roku na terenie części Water Park w Energylandii funkcjonuje niezwykle klimatyczna i kapitalnie zaaranżowana strefa wodnych szaleństw TROPICAL FUN. Na gości czeka 10 zjeżdżalni o różnym stopniu trudności, dzięki czemu mogą z nich korzystać goście w każdym wieku. Jedną z nich jest słynna EXOTIC FUN – takiej zjeżdżalni nie znajdziecie nigdzie indziej w Polsce. Poza tym jest tu wiele innych atrakcji, jak Rwąca Rzeka czy obszerna plaża z leżakami.

VIKING RIDE
Jeśli marzycie o przeniesieniu się w świat wikingów, koniecznie wybierzcie się na VIKING RIDE. Gwarantujemy, że wsiadając na tę niezwykłą łódź dosłownie przeniesiecie się w czasie. Będziecie mieli okazję przepłynąć się klimatyczną łodzią stylizowaną na dawne tratwy wikingów. Trasa spływu znajduje się w Wiosce Wikingów, co jeszcze bardziej potęguje niesamowity klimat tego miejsca.

SPEED WATER COASTER
Czy wiecie, że SPEED WATER COASTER to największy i najszybszy wodny rollercoaster na świecie? Jeśli chcecie zakosztować naprawdę mocnych wrażeń i poczuć na skórze przyjemny dreszczyk emocji, koniecznie zdecydujcie się na przejażdżkę tą fantastyczną maszyną. Wagony SPEED WATER COASTER osiągają zawrotną prędkość 110 km/h, a podczas przejazdu kilkukrotnie wjeżdżają do wody. Czy odważycie się spróbować?