Najnowsze wiadomości

26 lutego 2024 9:39

Ograniczenia w Parkach Rozrywki - co warto wiedzieć?Energylandia jest miejscem naprawdę wyjątkowym. Nie bez przyczyny nazywana jest najlepszym parkiem rozrywki w Polsce. Na odwiedzających czeka aż 80 atrakcji, znajdujących się na ogromnym obszarze aż 30 hektarów. Park podzielony jest na cztery strefy tematyczne: Bajkolandię, Strefę Familijną, Strefę Ekstremalną oraz Water Park. Ze względów bezpieczeństwa w Energylandii obowiązują pewne ograniczenia. O czym mowa? Poznaj najważniejsze ograniczenia obowiązujące w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia.

Regulaminy

Zanim zaczniemy zabawę, powinniśmy zapoznać się z ogólnym Regulaminem obowiązującym na terenie całego wesołego miasteczka. Znajdziemy tu wszystkie informacje, które są nam niezbędne w trakcie przebywania na terenie parku. Poza ogólnym regulaminem, dla każdej atrakcji obowiązują odrębne informacje, znajdujące się bezpośrednio przy danym urządzeniu. Zanim skorzystamy z atrakcji, obowiązkowo należy zapoznać się z tymi informacjami.

Dostęp do urządzeń i atrakcji

Przy każdej atrakcji znajduje się osoba odpowiedzialna za wpuszczanie gości. Nie można wchodzić na urządzenie bez zgody obsługi. Wyjątkiem są atrakcje bezobsługowe, które są dostępne dla każdego. Jeżeli uczestnik nie spełnia wymogów ujętych w regulaminie urządzenia, pracownik parku może nie udzielić mu zezwolenia na skorzystanie z atrakcji.

Ograniczenia dla poszczególnych urządzeń

W Energylandii najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników. Dlatego dostęp do niektórych urządzeń można otrzymać wyłącznie po spełnieniu określonych wymagań. W Energylandii obowiązują między innymi ograniczenia wiekowe, wzrostowe i wagowe. Jeśli dana osoba nie spełni jakiegoś wymagania, będzie musiała zrezygnować ze skorzystania z urządzenia. Zabrania się wchodzenia do atrakcji bez zezwolenia pracownika Energylandii.

Ograniczenia dla dzieci

Niektóre urządzenia i atrakcje nie są odpowiednie dla małych dzieci. Aby zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym odwiedzającym, obsługa parku nie udziela dzieciom dostępu do urządzeń, które mogłyby stanowić dla nich jakiekolwiek zagrożenie. Podstawowym ograniczeniem jest najczęściej kryterium wzrostu. I tak aby skorzystać z rollercoastera rodzinnego ENERGUŚ uczestnik musi mieć co najmniej 100 cm wzrostu. Ograniczenie wzrostu 120 cm obowiązuje między innymi dla WYSPY SKARBÓW, FUNNY CARS, ARCTIC FUN, HAPPY LOOPS czy CIRCUS DRIFT. Natomiast w CICHYM KĄCIKU MAMY I DZIECKA nie obowiązują żadne ograniczenia.

Ograniczenia w Strefie Ekstremalnej

Z oczywistych względów największe obostrzenia obowiązują w Strefie Ekstremalnej, czyli miejscu z najbardziej intensywnymi atrakcjami. Dla niektórych atrakcji znajdujących się w tej strefie, oprócz ograniczeń ze względu na wzrost, obowiązują także inne – na przykład zakaz korzystania z urządzeń przez osoby z chorobami serca oraz przez kobiety w ciąży. Dla niektórych atrakcji, na przykład Mega Coastera HYPERION, obowiązuje ponadto ograniczenie wiekowe, wynoszące 14 lat.