Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 1:07

Impreza firmowa w EnergylandiiOrganizowanie imprezy firmowej w nietuzinkowym miejscu zawsze jest wyzwaniem. W końcu szef chce nagrodzić pracowników za trud pracy oraz lepiej zintegrować zespół, a pracownicy chcą po prostu się zrelaksować i oderwać od codzienności. Jak sprawić, by chcieli wziąć udział w imprezie firmowej, a nie migać się chorobą dzieci? Zabrać ich do Energylandii! Park Rozrywki Energylandia w Zatorze to świetne miejsce na tego typu wydarzenia – posiada specjalne oferty dla pracowników (również gastronomiczne), a zorganizowanie noclegu nie stanowi problemu, bo nieopodal położony jest Resort Western Camp, stylizowany na klimat Dzikiego Zachodu. Jakie atrakcje czekają na pracowników podczas imprezy firmowej w Energylandii?

Coś dla dorosłych

Tematyczne parki rozrywki kojarzą się głównie z familijną rozrywką i kolorowymi karuzelami, pod którymi rodzic może dumnie podziwiać swoją pociechę, przy okazji robiąc zdjęcia na pamiątkę. Nic bardziej mylnego – Energylandia to miejsce dla każdego! W parku wydzielono pięć stref – Bajkolandię, Strefę Familijną, Strefę Ekstremalną, Water Park i Smoczy Gród. Już przy kasie biletowej polecamy zabrać mapkę parku i rzucić okiem na interesujące atrakcje – dorośli na pewno nie pogardzą kolejkami górskimi, których jest tutaj aż 15! Podczas imprezy firmowej można też wskoczyć w stroje kąpielowe i stoczyć zawody w szybkim zjeżdżaniu na zjeżdżalniach w Water Parku i przetestować swoją odwagę na RMF Kamikadze. Ciekawym pomysłem jest zrobienie tematycznej imprezy firmowej, a w Energylandii nie brakuje pomysłów na temat przewodni. Przebranie się w stroje z epoki średniowiecza, za kierowców Formuły 1, astronautów czy starożytnych Majów to tylko część pomysłów.

Najpopularniejsze atrakcje Energylandii

Energylandia, jak każdy park rozrywki na świecie, ma swoje perełki, którymi może się pochwalić. Największą dumą i sławą cieszy się mega coaster Hyperion – wysoki na 77 metrów, ze spadami do tuneli podziemnych do 82 metrów, szalonymi zakrętami, uczuciem nieważkości i przeciążeniami podczas jazdy. Wagoniki Hyperiona rozpędzają się do 142 km/h! Ta kolejka górska (jak wszystkie w paku) ma swoją fabułę – wg niej Hyperion jest statkiem kosmicznym błądzącym po przestworzach, który napotyka czarną dziurę i wpada w tunel czasoprzestrzenny. Załoga statku po szaleńczej jeździe ląduje w końcu na łudząco podobnej do Ziemi planecie – Hyper Novi. Na pewno podczas jazdy tą kolejką można się poczuć jak w kosmosie. Minimalny wzrost, aby wejść do wagonika to 140 cm, więc nie uświadczycie tu dzieci. Co nie znaczy, że nie będziecie krzyczeć z ekscytacji jak one! Drugą dumą parku jest Zadra, piękna i smukła kolejka hybrydowa, która za swoją konstrukcję zgarnęła już kilka nagród. Zadrę można znaleźć w strefie Smoczy Gród, a jej tematem przewodnim jest średniowieczne miasteczko. Niektórzy po przejażdżce Zadrą przysięgają, że spotkali na którymś zakręcie smoka…

Przerwa na obiad

W Energylandii restauracji, barów, pubów i budek z przekąskami jest pod dostatkiem. Na imprezę firmową proponujemy zarezerwować stoliki w którejś z restauracji, np. w Restauracji Energuś, w której można zjeść dania z polskiej kuchni, w Mr. Golonka, oferującej tradycyjną pieczoną golonkę, w Restaurację Scandinavia – specjalizującej się w daniach kuchni skandynawskiej i pysznych pożywnych zupach. Na uwagę zasługuje także Royal Restaurant, do której można zaprosić pracowników także na kolację biznesową.

Teatr Colosseo

W Energylandii, prócz kolejek górskich, karuzel i wymyślnych atrakcji, można przeżyć prawdziwe Show! Pokazy odbywają się zazwyczaj w Teatrze Colosseo lub Teatrze Egypt, a wybór show jest naprawdę spory – pokazy magicznych sztuczek, akrobacji z pochodniami czy opowieści mrożących krew w żyłach to tylko początek listy. Świetne uzupełnienie na imprezie firmowej.