Najnowsze wiadomości

22 lipca 2024 5:57

Integracyjne szaleństwa w Parku Rozrywki? Czemu nie!Energylandia to, jak sama nazwa wskazuje, Rodzinny Park Rozrywki. Wiele atrakcji przygotowano z myślą o rodzinach, wspólnej zabawie i atrakcyjnym spędzeniu wolnego czasu. Zabawy w większej grupie osób są z pewnością bardzo atrakcyjne i zabawne. Zastanawiacie się, w których miejscach możecie pobawić się wspólnie? Oto kilka naszych propozycji:

Strefa Familijna

Zacznijmy od strefy familijnej, bo to właśnie ona dedykowana jest rodzinom. Fajną rozrywką jest Mars Coaster, czyli kolejka górska o bardzo ciekawej scenografii, nawiązującej do zielonych ufoludków. Atrakcja idealnie nadaje się nawet dla mniejszych dzieci, gdyż niewielkie nachylenie, niezbyt duża wysokość oraz mała prędkość sprawia, że przejażdżka jest frajdą. Nie ma tu miejsca na strach. Natomiast ciekawie skonstruowany tor budzi ciekawość maluchów.

Splash Battle jest interaktywną atrakcją dla całej rodziny, będącą połączeniem przejażdżki widokowej z zabawą armatkami wodnymi. Płyniemy czteroosobowymi łódkami, z zainstalowanymi armatkami wodnymi. Uczestnicy przejażdżki mogą, więc strzelać do siebie nawzajem. Co ciekawe, wzdłuż całej trasy zainstalowano armatki stacjonarne, którymi można ostrzelać uczestników zabawy. Mało, kto z tej potyczki wychodzi suchy, ale śmiechu jest, co niemiara.

W 2017 roku została uruchomiona w Energylandii tzw. dzika rzeka, czyli Jungle Adventure. To szalony spływ okrągłymi pontonami. Możemy podczas niego zachwycać się spektakularnymi efektami specjalnymi. Nie brakuje tu szybkich nurtów, wielkich wodospadów, dużych fal, a nawet wirów. Trasa została zaaranżowana w taki sposób, że przypomina amazońską dżunglę. Możemy się, zatem poczuć, jak wielcy odkrywcy, a przy okazji cieszyć się ekscytującą przejażdżką.

Strefa Extreme Show

To prawdziwe szaleństwo, ale tutaj nie bierzemy czynnego udziału w atrakcji. Strefa Extreme Show została stworzona specjalnie do prezentacji kaskaderskich umiejętności tutejszych mistrzów. Możemy podziwiać pokazy kaskaderów na czterech (samochody i quady) oraz dwóch kółkach (motocykle i rowery). Niektóre sztuczki są bardzo niebezpieczne i wymagają nie lada odwagi. W sezonie 2018 strefa ta została znacznie powiększona, dzięki temu show będzie jeszcze bardziej spektakularne.

Water Park

Czas spędzony w Strefie Wodnej Energylandii również może dostarczyć wiele rozrywki całej rodzinie. Tutaj na pewno nie będziemy się nudzić. Zabawę w wodzie kochają szczególnie dzieci, dla których w basenach przygotowano wiele zjeżdżalni i innych atrakcji. W Water Parku można także powylegiwać się na leżaku w cieniu parasola i wypić chłodnego drinka. Strefa Wodna to również moc bardziej ekstremalnych atrakcji, czyli zjeżdżalni o różnym stopniu trudności.

Największą, a zarazem najbardziej ekstremalną Rozrywką Water Parku jest zjeżdżalnia Kamikadze. Na starcie zjeżdżalni ustawiamy się na zapadni, która w pewnym momencie otwiera się, a my zaczynamy mknąć w dół niczym błyskawica. Prędkość jest ogromna, zjeżdżalnia ma wysokość 15,5 metra, a długość ślizgu wynosi aż 90 metrów. Można zorganizować konkurs na najbardziej odważną osobę w rodzinie.

Exotic Fun to już atrakcja przeznaczona dla wszystkich, chociaż osiągane prędkości są znaczne za sprawą kształtu tor, który przypomina lej. Jeździmy z jednego brzegu na drugi, co chwilę zmieniając kierunki jazdy. Specjalne pontony ułatwiają ślizg. Atrakcja ma wysokość 9 metrów.