Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 0:20

Mega Coaster Hyperion - najwyższy i najszybszy w Europie!Energylandia – Rodzinny Park Rozrywki w małopolskim Zatorze słynie z niesamowitych atrakcji dla małych i dużych. Nie brakuje tutaj rodzinnych roller coasterów, na które bez obaw zabierzemy młodsze dzieci. Jednak w 2018 roku ma premierę zupełnie nowe urządzenie – Mega Coaster Hyperion, który powstał we współpracy z firmą Intamin Amusement Rides. Ta Szwajcarska firma wie wszystko na temat budowy roller coasterów. Wybudowała nie jedno tego typu urządzenie w Europie i na całym świecie. Wyjątkowy i niepowtarzalny na skalę polską i europejską – prawdziwy numer jeden wśród roller coasterów – Mega Coaster Hyperion powstał jednak nie gdzie indziej, a w Polsce. To ogromna atrakcja dla miłośników mocnych wrażeń. Podczas przejażdżki adrenalina wzrasta o co najmniej 100 %.

Dlaczego Mega Coaster Hyperion jest tak wyjątkowy?

Parametry tego urządzenia są naprawdę nieziemskie. Ci, którzy odważą się na przejażdżkę, mogą poczuć na własnej skórze, czym jest ponad 80-metrowy spadek. Hyperion ma 77 metrów wysokości i osiąga zawrotna prędkość ponad 140 km/h! Mknie dosłownie, jak błyskawica, nie zwalniając prędkości nawet w tunelach, na zakrętach oraz w trakcie pikowania w dół. Nie jeden raz nas oddech zatrzyma się, a serce będzie bić, jak oszalałe. Równie szybko wjeżdża na wzniesienia i pozwala osiągnąć efekt nieważkości. Tym, co zaskakuje, są niesamowite efekty grawitacyjne, w momentach, w których najmniej się tego spodziewamy. Dodatnie i ujemne przeciążenia, podwójne zakręty, obrotowe nachylenie toru. To wszystko sprawia, że czujemy się, jak w kosmicznym pojeździe. Czeka na nas także efekt wodny, splash flow oraz panoramiczna fala, z widokiem, który zachwyca i fascynuje. Cała konstrukcja za sprawą grafitowego koloru wygląda niezwykle futurystycznie.

Kilka wskazówek dotyczących korzystania z Hyperiona

Hyperion znajduje się w strefie ekstremalnej Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze. Nie mogło być inaczej, wszak przejażdżka tym roller coasterem to najwyższy poziom emocji. Przed skorzystaniem z urządzenia warto oczywiście zapoznać się z regulaminem i informacjami dotyczącymi ograniczeń. Wynikają one z troski o bezpieczeństwo gości. Hyperion nie jest dostępny dla dzieci poniżej 14 roku życia. Minimalny wzrost pozwalający na skorzystanie z urządzenia to 120/140 cm. Z oczywistych względów z roller coastera nie powinny korzystać kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na schorzenia serca. Poziom adrenaliny jest tak wysoki, że mogłoby się to naprawdę źle skończyć. Warto zastanowić się kilka razy, zanim wsiądziemy do kosmicznej kolejki, bo żadnych przystanków po drodze nie będzie. Jeżeli atrakcja nie przypadnie nam do gustu, pozostanie jedynie zamknąć oczy i z zaciśniętymi zębami dotrwać do końca.