Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 2:19

Strefa ekstremalna - dla miłośników mocnych wrażeń!Energylandia została stworzona z myślą o dobrej zabawie i rozrywce na najwyższym poziomie. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Podczas gdy inni zadowolą się rodzinnymi roller coasterami i innymi atrakcjami strefy familijnej, większość wybierze zapewne pobyt w strefie ekstremalnej. Można tu liczyć na przyspieszone bicie serca, wiatr we włosach i wzrost adrenaliny do maksymalnego poziomu. W strefie ekstremalnej nie brakuje niesamowitych urządzeń, których nie powstydziłby się żaden europejski park rozrywki. Z których szczególnie warto skorzystać, oczywiście pod warunkiem posiadania mocnych nerwów?

Aztec Swing

Wyobraźmy sobie koło o średnicy 27 metrów zamontowane na ogromnym wahadle, które kręci się na wszystkie strony i wokół własnej osi. Na kole znajdują się 32 miejsca dla śmiałków gotowych na ogromne przeciążenia. Urządzenie generuje przeciążenia do 4,5 g. Co to dla nas znaczy? Ważąc około 75 kg, odczujemy ciężar prawie 340 kg!

Formuła Roller Coaster

Pora na zmierzenie się z zawrotnymi prędkościami. Formuła Roller Coaster należy do urządzeń typu launched coaster, które mają za zadanie osiągnąć jak największą prędkość w maksymalnie krótkim czasie. I tak jest w przypadku Formuły. Już na początku jazdy wagoniki pociągu rozpędzają się do prędkości 100 km/h w zaledwie 2 sekundy! Przeciążenia na poziomie 4,5 to standard. Przejażdżka jest naprawdę ekscytująca. Czekają na nas liczne pętle, inwersje i nachylenia toru. To coś dla fanów naprawdę mocnych wrażeń.

Space Gun

Na tym urządzeniu zamienimy się w pocisk wystrzelony w powietrze. Space Gun składa się z dwóch gondoli umieszczonych na 16-metrowych ramionach. Każda z nich może pomieścić 16 osób. Poruszają się one w przeciwnych kierunkach, a osoby znajdujące się w środku mogą doświadczyć ogromnych przeciążeń. Dzięki temu, że urządzenie nie posiada zadaszenia, poziom emocji wzrasta. Trzeba wspomnieć, że jest to jedyna atrakcja w strefie ekstremalnej, która nie jest ustawiana na automatyczny tryb pracy. Każda przejażdżka wygląda, zatem zupełnie inaczej.

Mega Coaster Hyperion

Mówiąc o ekstremalnych urządzeniach Energylandii, trudno nie wspomnieć o najnowszej atrakcji, która wystartowała w sezonie 2018. To najwyższy i najszybszy Mega Coaster w Europie o nazwie Hyperion. Tylko dla naprawdę odważnych i kochających ekstremalne doświadczenia. Urządzenie ma wysokość 77 metrów i ponad 80-metrowy spadek. Rozwija ogromną prędkość 140 km/h, nie zwalniając nawet w tunelach, na zakrętach przy pikowaniu w dół oraz wjazdach na wzniesieniach. To wszystko zapewnia niespodziewane efekty grawitacyjne i fascynujące ujemne i dodatnie przeciążenia. Dodajmy do tego liczne zwroty, podwójne zakręty, efekty wodne, a otrzymamy przejażdżkę, podczas której emocje sięgną zenitu.