Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 2:50

Urlop za miastem, czyli co warto zobaczyć w MałopolsceMałopolska to idealny region do spędzania czasu poza miastem. Chociaż ta część kraju słynie z pięknych, historycznych zabudowań (wspomnijmy, chociażby Kraków), to ten rejon ma do zaoferowania o wiele więcej. Mieszkańcy Małopolski mają ogromny wybór jeśli chodzi o możliwości spędzania czasu poza granicami miasta. Południowa część kraju oferuje całą masę atrakcji dla całej rodziny. Jedną z najciekawszych opcji spędzenia czasu za miastem są parki rozrywki. Małopolska słynie z jednego z najciekawszych rodzinnych parków rozrywki w kraju. To niezwykłe wesołe miasteczko przyciąga fanów fantastycznej zabawy w każdym wieku. O czym mowa? Poznajmy Rodzinny Park Rozrywki Energylandia!

Dlaczego Energylandia?

Województwo małopolskie kojarzy nam się przede wszystkim z pięknymi miastami oraz z ciekawą rzeźbą terenu. Nigdzie indziej w kraju nie spotkamy takiej różnorodności geologicznej. Te tereny są ukochanym miejscem wszystkich miłośników gór oraz pasjonatów przyrody. Jednak nie tylko to można robić na południu. Jeśli chcemy przeżyć naprawdę niezapomnianą przygodę, warto wybrać się do wesołego miasteczka. Znajdująca się w niewielkiej miejscowości Zator Energylandia to najlepszy wybór jeśli chodzi o parki rozrywki dla całej rodziny. Nigdzie indziej nie czeka na nas aż tyle różnorodnych atrakcji. W Energylandii znajduje się kilkadziesiąt wspaniałych urządzeń oraz niezwykłe widowiska. Bogaty wybór atrakcji sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Według odwiedzających, Rodzinny Park Rozrywki Energylandia jest najlepszym tego typu obiektem w Polsce. 

Jak dojechać?

Dojazd do Energylandii jest bardzo prosty właściwie z każdego miejsca w kraju. Zator umiejscowiony jest pomiędzy dwoma dużymi aglomeracjami: Krakowem i Katowicami, dzięki czemu można bardzo szybko znaleźć się na miejscu. Bez problemu dojedziemy tu praktycznie każdym rodzajem komunikacji zbiorowej. Jeśli zdecydujemy się na samochód, możemy skorzystać z obszernego i wygodnego parkingu znajdującego się przy samym wejściu do wesołego miasteczka. Wycieczkę do Energylandii śmiało możemy połączyć z wyprawą w góry czy nad wodę – dogodna lokalizacja sprawia, że to doskonały punkt na trasie dłuższej wyprawy.

Ceny biletów

Ogromnym plusem Energylandii jest to, że jeden bilet upoważnia nas do wejścia do wszystkich czterech stref tematycznych (Bajkolandii, Strefy Familijnej, Strefy Ekstremalnej i strefy Water Park). Ponadto mamy nieograniczoną możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji – dlatego jeśli któraś z nich wyjątkowo się nam spodoba, możemy korzystać z niej do woli. W sprzedaży są zarówno bilety pełnopłatne, jak i bilety ulgowe. Dokładna rozpiska wszystkich ulg znajduje się bezpośrednio przy kasach bądź na stronie internetowej parku.