Najnowsze wiadomości

22 lipca 2024 6:55

Wycieczka z dziećmi do Energylandii - o czym warto pamiętać?Chciałbyś dowiedzieć się, gdzie warto pojechać z małym dzieckiem? Jeśli tak, to trafiłeś doskonale. Na bieżąco śledzimy interesujące propozycje wyjazdów dla rodzin z dziećmi. Przygotowując nasze zestawienia, bierzemy pod uwagę przede wszystkim sprawdzone opinie rodziców. Dziś chcielibyśmy zainspirować was do przeżycia niezapomnianej przygody w parku rozrywki. Przedstawiamy nasz pomysł na ciekawą wycieczkę z kilkulatkiem, który można zrealizować o każdej porze roku. Propozycja na dziś: Energylandia.

Ceny biletów

Energylandia to tematyczny park rozrywki z atrakcjami dla osób ze wszystkich kategorii wiekowych. Położona jest w Zatorze w województwie małopolskim, niedaleko zjazdu z autostrady A4, na trasie Kraków-Katowice. Ceny biletów w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia zaczynają się już od złotówki. To nie żart – właśnie tyle zapłacimy za bilet dla dziecka, które nie ukończyło jeszcze 3. lat. Specjalną promocją objęte są także bilety urodzinowe, pozwalające solenizantowi przed 18. rokiem życia w dniu jego święta wejść na teren parku za symboliczną złotówkę. Standardowe bilety ulgowe kosztują 89 zł (pobyt jednodniowy) lub 159 zł (pobyt dwudniowy). Koszt biletu normalnego to 139 zł (jeden dzień) lub 249 zł (dwa dni). Pełny cennik Energylandii oraz regulamin przyznawania ulg można znaleźć tutaj: energylandia.pl/cennik/bilety-indywidualne/.

Atrakcje dla najmłodszych

Park rozrywki Energylandia podzielony jest na sześć części tematycznych: Bajkolandię, Strefę Familijną, Strefę Ekstremalną, Smoczy Gród, Water Park i Aqualantis. Na terenie obiektu znajduje się także obszerna strefa gastronomiczna, gdzie można zjeść smaczny posiłek, napić się orzeźwiającej lemoniady czy rozkoszować się kawą ze słodkim deserem. Z myślą o najmłodszych powstała Bajkolandia – niezwykłe miejsce, gdzie dzieci mogą bawić się w towarzystwie postaci z ulubionych filmów i bajek. Na odwiedzających czeka tu cała masa niezwykłych atrakcji: karuzele, zjeżdżalnie, rodzinne rollercoastery, mała kolejka widokowa, tor wodny, autodrom, bujający się statek, kolejka jednoszynowa z wagonikami stylizowanymi na gryfy, dziecięcy diabelski młyn i wiele, wiele innych. Organizatorzy zadbali o to, aby wszystkie atrakcje były w pełni bezpieczne dla młodych poszukiwaczy przygód. Oprócz pobytu w Bajkolandii warto wziąć udział w pokazach i widowiskach, które są regularne organizowane na terenie parku rozrywki. Niezwykłe show odbywa się w specjalnie zaaranżowanej scenerii, co pozwala przenieść się w zaczarowany świat legend i pełnych tajemnic opowieści. Uwaga: w trosce o bezpieczeństwo gości w czasie epidemii pokazy zostają chwilowo zawieszone. Organizator zapewnia, że widowiska zostaną wznowione zaraz po odwołaniu zagrożenia epidemicznego.

Co zabrać ze sobą do parku?

Wybierając się do Energylandii warto zabrać ze sobą przede wszystkim wygodny strój. Przydadzą się sportowe buty i cieplejsze okrycie na wypadek załamania pogody. Większość atrakcji znajduje się na otwartej przestrzeni, dlatego należy zabrać też coś do ochrony głowy dziecka przed słońcem. Jeżeli planujemy pobyt w strefie Water Park (czyli wewnętrznym parku wodnym Energylandii), koniecznie zabierzmy ze sobą ręcznik, klapki i strój kąpielowy. Przebieralnie znajdują się na miejscu i są darmowe.