Najnowsze wiadomości

21 maja 2024 6:32

Atrakcje dla dzieci w okolicach Krakowa. Inwałd Park.Park Rozrywki w Inwałdzie to miejsce niepowtarzalne, w którym można zrobić sobie zdjęcie na tle chińskiego muru czy krzywej wieży w Pizie, odkrywać tajemnice dinozaurów i przekonać się, jak wyglądała średniowieczna warownia. Inwałd Park tworzą cztery, ciekawe parki tematyczne pozwalające na naukę i zabawę w jednym. To fantastyczna propozycja na weekendowy wypad z dziećmi i wspólne, rodzinne spędzenie wolnego czasu.

Świat w miniaturze, czyli Park Miniatur

Park Miniatur w Inwałdzie oferuje nam fantastyczną podróż przez wszystkie kontynenty i mnóstwo krajów. Każdy z nas na pewno kojarzy charakterystyczne budowle, które są wizytówkami poszczególnych państw. Francja to oczywiście Wieża Eiflla, Niemcy – Brama Brandenburska, Włochy – Plac Świętego Piotra. W Parku możemy podziwiać miniatury tych wyjątkowych zabytków, które w większości przypadków wykonane są w skali 1:15. Jednak miniatury to nie jedyne atrakcje parku. Najmłodsi mogą skorzystać z kolorowego Lunaparku, w którym znajdują się liczne karuzele, diabelski młyn, zjeżdżalnie oraz spływ dziką rzeką. W niesamowitym Zielonym Labiryncie stworzonym z żywopłotów można natomiast poćwiczyć swoja orientację w terenie. Zabawa jest przednia, a znalezienie drogi wyjścia zajmuje niekiedy mnóstwo czasu.

Dinolandia

W Parku Dinozaurów Dinolandia odbędziemy niesamowitą podróż w czasie, cofając się aż do ery mezozoicznej. Dzieciaki mogą tu podziwiać najbardziej znanych przedstawicieli świata dinozaurów. Nie mogło wśród nich zabraknąć oczywiście króla dinozaurów – Tyranozaura Rexa. Powszechne zainteresowanie wzbudzają także Kompsognat wielkości kury oraz Mamenchizaur. Na wędrówkę zapraszają kręte korytarze Jaskini Tajemnic. Jeśli zmęczą nas te atrakcje, możemy odpocząć w cieniu trzcinowych parasoli albo pograć w minigolfa. W DINO restauracji posilimy się i zbierzemy siły na dalszą podróż po Parku Rozrywki. Przed nami jeszcze, niezwykła średniowieczna warownia.

Warownia Inwałd

Na kamienistym wzniesieniu wybudowano w Inwałdzie niesamowity średniowieczny gród, który zajmuje 2,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni. Otaczają go drewniane bale, a do warowni prowadzi kamienista droga. Możemy tu cofnąć się do XV wieku i odwiedzić zbrojownię, salę tortur i niezwykły Park Ruchomych Smoków, który cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych. Po drodze spotykamy garncarza, lepiącego naczynia z gliny, tkające na barkach niewiasty w strojach z epoki czy powroźnika skręcającego powrozy. W podziemiach zamku można zagrać w laserowy paintball w niesamowitym otoczeniu smoków i rycerzy. Przed gośćmi warowni mnóstwo zabaw w stylu średniowiecznym - nietypowy bilard, kręgle, strzelanie z łuku oraz karuzela beczułki.

Po tak licznych atrakcjach wizyta w Ogrodzie Jana Pawła II będzie prawdziwym wytchnieniem i szansą na chwilę zadumy i refleksji. Swoistym hołdem dla papieża Polaka jest jego ogromny obraz wykonany w rozmaitych roślin, drzew i kwiatów.