Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 0:14

Atrakcje dla starszych w okolicach Krakowa. Energylandia ekstremalnie.Energylandia zlokalizowana w małopolskim Zatorze to ogromny kompleks z atrakcjami da każdego, od 5-latka do 105-latka. Istnieją tu cztery główne strefy. Dla najmłodszych powstała Bajkolandia. Z myślą o rodzinach stworzono strefę familijną. Wielbicielom wodnych przygód dedykowana jest strefa Water Park. Natomiast śmiałkowie, którzy chcą poczuć wiatr we włosach, doświadczyć ogromnych przeciążeń i zdobyć nieziemskie doświadczenia powinni skorzystać ze strefy ekstremalnej. Nudzić się w tym miejscu z pewnością nie można, ale trzeba przyznać, że niej jest to rozrywka dla każdego. Po pierwsze istnieją pewne ograniczenia wiekowe i wzrostowe związane z poszczególnymi atrakcjami. Po drugie, zaś nie wszystkim odpowiada tego rodzaju zabawa.

Urządzenia nie z tej ziemi

Energylandia może poszczycić się niezwykle nowoczesnymi urządzeniami, które mogą śmiało konkurować z tymi, obecnymi w innych europejskich, a nawet światowych parkach rozrywki. Są zaawansowane pod względem technologicznym. Posiadają imponujące parametry. Spełniają jednocześnie wszelkie normy bezpieczeństwa. Do najważniejszych atrakcji, podobnie, jak w innych parkach, należą mknące z prędkością błyskawicy, gigantyczne roller coastery. Podczas przejażdżki na tych urządzeniach z niejednego gardła wydobywa się krzyk. Trudno zresztą zapanować nad emocjami. Nad całą Energylandią góruje wieża zrzutu Tsunami Dropper. To jedno z najbardziej ekstremalnych urządzeń w całym parku. Poruszając się w dół z zawrotną prędkością, możemy naprawdę poczuć, czym jest tsunami. Inne urządzenia, które koniecznie trzeba tu wypróbować to: roller coaster Mayan, Formuła roller coster, Speed Water Coaster, Space Gun, Space Booster oraz Apocalypo.

Kilka praktycznych porad dla osób udających się do Energylandii

Energylandia i jej Strefa Ekstremalna to naprawdę popularna rozrywka. W weekendy, szczególnie w trakcie wakacji bywa tu wyjątkowo tłoczno. Jeżeli chcemy uniknąć tłumów, wybierzmy się na wycieczkę w jeden z dni powszednich. Z pewnością kolejki do największych atrakcji Energylandii będą mniejsze. W weekendy do najpopularniejszych urządzeń ekstremalnych trzeba czekać nawet półtorej godziny. Po pierwsze to męczące. Po drugie to ogromna strata czasu, a ten można wykorzystać w Zatorze w o wiele ciekawszy sposób.

Zanim wyruszymy w drogę, zapoznajmy się z regulaminem Parku, który jest dostępny na stronie internetowej. Oczywiście możemy go przeczytać przed wejściem na teren Parku, ale kto będzie miał wtedy na to ochotę? Przestrzeganie regulaminu jest bardzo ważne z punktu widzenia naszego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa osób, które bawią się razem z nami na poszczególnych urządzeniach czy biorą udział w określonych atrakcjach. Nie zmuszajmy się na siłę do korzystania z poszczególnych urządzeń tylko, dlatego, że ktoś nas namawia, albo chcemy mieć w swojej kolekcji ekstremalne nagranie. Nic na siłę! Zabawa może zamienić się wówczas w bardzo nieprzyjemne doświadczenie.