Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 1:41

Atrakcje dla starszych w okolicach Krakowa. Jakie miejsca pobliżu Krakowa warto odwiedzić?Kraków to niezwykłe miasto warte odwiedzenia. Dzięki pięknej architekturze, interesującym muzeom i wspaniałej atmosferze jest to z pewnością jedno z najbardziej interesujących polskich miast. Ale co, jeśli widzieliśmy już wszystko, co ma do zaoferowania? Czy to znaczy, że musimy rezygnować z wycieczki do Krakowa? Oczywiście nie! Jest mnóstwo niesamowitych miejsc w pobliżu Krakowa, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Zamki w okolicach Krakowa

Stare, oszałamiające, ogromne. Szukając miejsc wartych odwiedzenia pod Krakowem, swoją uwagę warto zwrócić ku zamkom. Jest ich tak wiele w pobliżu Grodu Kraka. Gotowi poczuć ducha dawnej Polski? Jednym z najciekawszych zamków w okolicach Krakowa jest Zamek w Pieskowej Skale. Ta renesansowa budowla położona jest na wapiennym klifie w dolinie rzeki Prądnik. Zamek został zbudowany w pierwszej połowie XIV wieku. Jest jednym z najbardziej znanych przykładów polskiej architektury obronnej. Niech oczaruje nas swoimi ogrodami, dziedzińcem i jedyną w swoim rodzaju atmosferą!

Gotycki Zamek Królewski w Niepołomicach został zbudowany w XIV wieku, a następnie przebudowany w XVI wieku. Olbrzymia budowla bardzo często nazywana bywa "drugim Wawelem". Zamek w Niepołomicach był rezydencją większości polskich królów. Jest powszechnie znany ze swoich włoskich ogrodów . Odwiedźmy zamek i posłuchajmy wspaniałych opowieści o wydarzeniach, które miały tu miejsce i które zmieniły polską historię!

Zamek w Ogrodzieńcu, zbudowany w XI wieku jest przykładem niezwykłej średniowiecznej architektury. Jego surowe ściany wiodą wprost do średniowiecznej Polski. Upewnijmy się, że mamy ten niezwykły, bajkowy, malowniczy zamek na liście atrakcji do zobaczenia.

Małopolskie cuda natury

Teraz coś dla miłośników przyrody. Jeśli pod Krakowem szukamy prawdziwego relaksu i wytchnienia, mamy szczęście! Jest tak wiele wspaniałych miejsc, w których można podziwiać przyrodę, zaczerpnąć świeżego powietrza i odpocząć od miejskiego zgiełku. Po wejściu do Ojcowskiego Parku Narodowego zobaczymy jeden z najbardziej malowniczych widoków w okolicach Krakowa . Obszar ten jest bogaty w wysokie struktury wapienne, które przyjęły charakterystyczne kształty. Takich rzeczy nie zobaczymy nigdzie indziej. Park zaprasza do korzystania ze swojej zieleni!

Kolejne niesamowite pod względem przyrodniczym miejsce to Dolina Prądnika. Jeśli interesujemy się geologią, jest to z pewnością propozycja warta rozważenia. Możemy zdobyć informacje na temat wszystkich skał z różnych epok. Ale nawet, jeśli geologia nie jest naszym konikiem, nadal będziemy zachwyceni doliną rzeki Prądnik, bo widoki są niezapomniane.

Kolejne niesamowite miejsce na mapie Małopolski to Diabelski most w Czernej. Są to właściwie ruiny mostu w Czernej, zbudowanego w XVII wieku. Legenda głosi, że raz w roku spotykają się tutaj wszystkie diabły, złe duchy i czarownice, aby odbywać swoje sabaty. To świetna propozycja dla fanów przerażających opowieści, a także - miłośników przyrody.