Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 1:19

Atrakcje dla starszych w okolicach Krakowa. Zabawa w Strefie Ekstremalnej Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia.Energylandia to jeden z największych w Polsce i chyba najbardziej znanych Parków Rozrywki. Liczba atrakcji na metr kwadratowy jest tutaj naprawdę imponująca. Na gości Energylandii czekają fantastyczne urządzenia, wyjątkowe pokazy i widowiska, interesujące wioski tematyczne, planetarium oraz kino 7D. Jednak największą popularnością cieszy się Strefa Ekstremalna, gdzie miłośnicy adrenaliny z całej Polski mogą skorzystać z urządzeń na naprawdę światowym poziomie. Ogromne emocje, niezapomniane doświadczenia, gigantyczne prędkości oraz wyjątkowe przeciążenia są udziałem każdego, kto zdecyduje się na przygodę w Strefie Ekstremalnej, a śmiałków nie brakuje.

Ekstremalne atrakcje strefy ekstremalnej

Wizytówką Energylandii stanie się z pewnością otwarty niedawno Mega Coaster Hyperion. To nie tylko najwyższy, ale i najszybszy roller coaster w całej Europie i atrakcja dla najodważniejszych gości Parku Rozrywki w Zatorze. Jego niesamowite parametry pobudzają wyobraźnię. Prędkość dochodząca do 142 km/h dosłownie wbija w siodełka. Co więcej, urządzenie wcale nie zwalnia na zakrętach, przy wjazdach na wzniesienia czy pikowaniu w dół. Możemy na nim doświadczyć efektu nieważkości. Podwójne zakręty i obrotowe nachylenie toru sprawiają, że przejażdżka obfituje we wrażenia nie z tej ziemi.

Kolejny Roller Coaster Mayan to jedno z najnowocześniejszych urządzeń w Energylandii. Zasługuje na najwyższe noty, zarówno, jeśli chodzi o parametry, zaawansowanie techniczne, jak i dostarczane emocje. Za sprawą 5 inwersji, przeciążenia dochodzą nawet do 5 kg. To tak, jakbyśmy wsiedli do myśliwca F16, który będzie wykonywał w powietrzu ekstremalne zwroty. Wrażenie robi również wysokość konstrukcji, sięgająca 33 metry.

Do najbardziej ekstremalnych urządzeń Energylandii należy z pewnością Aztec Swing, czyli gigantyczne wahadło, które kręci się zarówno na różne strony, jak i wokół własnej osi. Prędkość, a co za tym idzie, również przeciążenia są ogromne. Apocalypto, czyli ogromna ława wprawiana w ruch obrotowy to kolejna szansa na zmierzenie się z silnymi przeciążeniami o zmiennych wektorach. Ta dwuramienna konstrukcja ma średnicę aż 8 metrów i jednorazowo może z niej skorzystać 18 osób.

Nad całą Energylandią góruje olbrzymia wieża Tsunami Dropper. Ma ponad 40 metrów. Urządzenie zabiera na pokład 16 osób, które pędzą raz w górę, raz w dół z niesamowitą prędkością. Skojarzenie z potężną siłą tsunami jest nieprzypadkowe.

W trosce o bezpieczną zabawę

Wszystkie urządzenia dostępne w Energylandii posiadają oczywiście wszelkie niezbędne atesty i spełniają surowe normy bezpieczeństwa. Jednak, aby zabawa w Energylandii była całkowicie bezpieczna, warto zapoznać się z Regulaminem Parku. Przy każdym z urządzeń umieszczone są również tablice informujące o ograniczeniach w dostępie. Wszelkich zakazów należy bezwzględnie przestrzegać. Osoby łamiące regulamin i powodujące niebezpieczeństwo dla siebie i innych mogą zostać wyproszone z terenu Parku.