Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 1:20

Atrakcje na upalne dni w okolicach Krakowa. Water Park Energylandia zaprasza!Gdy upał nam doskwiera, szukamy miejsc, w których można się, choć odrobinę ochłodzić. Baseny i parki wodne są wówczas oblegane, a zabawy w wodzie niezwykle popularne. Przeglądając największe atrakcje wodne w Polsce, powinniśmy zwrócić swoją uwagę na Energylandię – Rodzinny Park Rozrywki w małopolskim Zatorze i jej niezwykłą Strefę Wodną. Tutejszy Water Park zaskakuje zarówno swoją aranżacją, jak i wszechstronną ofertą.

Krótki rzut okiem na Water Park Energylandia

W Strefie Wodnej Energylandii mamy do dyspozycji aż 1800 metrów kwadratowych powierzchni basenowych. Cała strefa została stworzona na wzór tropikalnej plaży. Przebywając tu rzeczywiście możemy odnieść wrażenie wakacji na egzotycznej wyspie. Czeka na nas kąpiel nie tylko w tutejszych basenach, ale również kąpiel słoneczna na rozłożonych wokół nich leżakach. Ci, którzy chcą jednak schronić się w cieniu mogą liczyć na parasole. Nie brakuje tutaj barków i sklepików. Klimat strefy relaksu sprzyja błogiemu lenistwu i wypoczynkowi. Dostęp do strefy wodnej jest nieograniczony. Można z niej skorzystać w ramach ogólnego biletu tyle razy, ile tylko mamy ochotę.

Tropical Fun

Większość gości przybywających do Energylandii liczy na doskonałą, szaloną zabawę, niesamowite wrażenia i ekstremalne doświadczenia. Specjalnie z myślą o nich w Water Park Energylandia stworzono specjalną strefę zabaw wodnych Tropical Fun. Została ona otwarta w czerwcu 2018 roku i od początku przyciąga tłumy. Nic dziwnego! To park wodny na europejskim, a nawet światowym poziomie. Znajduje się w nim 10 zjeżdżalni, dostosowanych do różnych grup wiekowych i umiejętności pływackich. Niektóre z nich są naprawdę ekstremalne, jak chociażby niesamowita zjeżdżalnia z zapadnią Kamikadze. Inne sprzyjają wspólnej zabawie i rywalizacji np. Tropical Splash czy Exotic Fun. Goście mają do dyspozycji 300 pontonów, na których można zjeżdżać pojedynczo lub w parze. Pontony ułatwiają ślizg, nadają przejażdżce prędkości i sprawiają, że staje się bezpieczniejsza. Nieodłącznym elementem każdego parku wodnego jest tzw. dzika rzeka. Nie mogło jej oczywiście zabraknąć również w zatorskim Water Parku. To w niej kończy się bieg aż trzech zjeżdżalni, a przeprawa przez nią jednocześnie dostarcza emocji i pozwala się zrelaksować. Trzeba przyznać, że strefa Tropical Fun to największy i najbardziej atrakcyjny park wodny w naszym kraju.

Kilka słów o bezpieczeństwie

Goście Water Parku bawią się pod czujnym okiem profesjonalnych ratowników. Jednak warto również samemu zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przede wszystkim dostosujmy wybierane przez siebie atrakcje do swojego wieku i umiejętności. Zwróćmy uwagę na informacje o ograniczeniach, które znajdują się przy poszczególnych atrakcjach. Korzystajmy z Parku odpowiedzialnie, zwłaszcza, jeśli pod nasza opieką pozostają dzieci, które mogą mieć naprawdę nieprzewidywalne pomysły. Przed rodzinną wycieczką porozmawiajmy z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa. Jasno określmy, co wolno, a czego absolutnie nie mogą robić na terenie Water Parku.