Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 2:38

Bajkolandia - świat pierwszych karuzeli i rollercoasterówEnergylandia to największy park rozrywki w Polsce. Na ponad 43 hektarach znajdziemy ponad 100 atrakcji dla każdej grupy wiekowej, a także sklepy z pamiątkami, restauracje i bary. Park rozrywki jest podzielony na 6 części. Strefa dla najmłodszych, zwana także Bajkolandią, oferuje aż dwadzieścia wyjątkowych atrakcji, które z pewnością oczarują każdego małego poszukiwacza przygód. Większość atrakcji jest przystosowana dla dzieci już od drugiego roku życia! 
 

Twój pierwszy rollercoaster 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych klientów Energylandia przygotowała wyjątkowy mini-rollercoaster o nazwie Circus Coaster. To doskonały wybór na rozpoczęcie swojej przygody z kolejkami górskimi. Co ważne, do kolejki wraz z opiekunem mogą wsiadać dzieci już od 2 roku życia. Nieco starsze dzieciaki w wieku przedszkolnym na pewno zaskoczy także kolejka Happy Loops, czyli rodzinny rollercoaster z obrotowymi wagonami. Dzięki specjalnie zaprojektowanej trasie pełnej zakrętów i zwrotów możemy fantastycznie spędzać chwilę w gronie najbliższych. Największym rodzinnym rollercoasterem w Bajkolandii jest kolejka Śmiejżelki Energuś. Dziesięć kolorowych wagoników rozpędzonych nawet do 50 km/h zawładnie wyobraźnią niejednego młodego śmiałka. Co ciekawe, możesz zdecydować się tutaj na zakup zdjęcia z atrakcji, które pozostanie fantastyczną pamiątką! 
 

Zakręcone karuzele

Tworząc bajkolandię, władze parku rozrywki pomyślały także o nieco spokojniejszych atrakcjach. Z Karuzel Leoś i Sissi mogą korzystać nawet najmłodsze dzieci. Baśniowe konie, kolorowe samochody czy magiczne karoce przynoszą małych podróżników w świat fantazji, zapewniając ogromnej ilości frajdy i niezapomnianych wrażeń. Podczas rodzinnego wyjazdu warto także wspólnie odwiedzić karuzelę "Super Pompa", która nie tylko stanowi element dobrej zabawy, ale także wspomaga ćwiczenie refleksu u naszego dziecka. Wagoniki w formie wozów strażackich posiadają zamontowane pompy z wodą, które służą do strzelania do światełek imitujących ogień.  To wspaniała atrakcja dla dzieci niemal w każdym wieku!