Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 1:42

Dinopark w MalborkuMalbork, położony na Pomorzu Wschodnim, jest jednym z najbardziej znanych miast w Polsce. Słynie z pięknej architektury, wielowiekowych tradycji oraz ogromnego Zamku Krzyżackiego z XIV-XV wieku. Jest to świetne miejsce do poznawania historii. Jeśli historia jest Twoją pasją, powinieneś również poznać historię naturalną. Jeden z malborskich parków zamieszkiwały dinozaury.
 
Turyści i goście, którzy zatrzymują się w Malborku nie powinni przegapić Dinoparku Malbork. To niesamowita okazja do przeniesienia się w czasie - trudno o lepsze miejsce niż Malbork, który może poszczycić się bogatą i wielowiekową historią.
 
Teraz czas na zwiedzanie zabytków Starego Miasta i Twierdzy Malbork. To doskonała okazja do spędzenia miłego popołudnia z całą rodziną. Dinopark Malbork posiada około 40 eksponatów, które poruszają o różnych dinozaurach. Zostały one stworzone z precyzją i starannością. Można porównać ich podobizny w skali 1:1, dzięki czemu można przekonać się o sile i pięknie tych niesamowitych stworzeń.
 
Ścieżka edukacyjna o długości 1350 m pozwala zwiedzającym zobaczyć świat takim, jakim był miliony lat temu. Znajdziemy tu zarówno duże gady roślinożerne, jak i najbardziej znane dwunożne drapieżniki. Ścieżka edukacyjna wije się w gęstym lesie i pozwala na spokojny spacer po lesie. Dinopark Malbork jest uwielbiany przez dzieci w każdym wieku. Mogą się tu uczyć i bawić jednocześnie. Podczas spaceru poznamy zwyczaje i wygląd dinozaurów, a także przyczyny ich zniknięcia. Spacer ten jest pełen fascynujących informacji o świecie.
 
W Dinoparku Malbork można skorzystać również z innych atrakcji. To wszystko sprawi, że pobyt tutaj będzie wspaniałą rozrywką dla całej rodziny.
 
Dla miłośników kina dostępne jest nowoczesne, w pełni interaktywne Kino 5D. To interaktywne kino to absolutna gratka dla miłośników mocnych wrażeń i nowoczesności. Do Państwa dyspozycji są różnorodne efekty specjalne, dosłownie na każdym kroku. Niesamowite efekty wizualne i niesamowite efekty dźwiękowe przeniosą Cię w świat wyobraźni. Możesz być pewien emocji i dobrej zabawy!
 
Dla miłośników historii dostępne jest Muzeum Skamieniałości. Muzeum posiada bogate zbiory, w tym skamieniałości i szczątki, których wiek można datować na wiele milionów lat. Dzięki zapoznaniu się z kolekcją można cofnąć się do początków istnienia Ziemi. Znajdują się tu zarówno duże okazy, jak i te mniejsze, które można zobaczyć tylko przez mikroskop. Jest to wspaniała okazja do nauki przy jednoczesnej świetnej zabawie.
 
Częścią kompleksu jest również mini-zoo. Wiele gatunków zwierząt znalazło tu swój dom. Znajdziemy tu egzotyczne muflony i dostojne alpaki, a także wielobarwne pawie. Najmłodsi goście parku uwielbiają ten teren.
 
W pełni wyposażonym zapleczu gastronomicznym można również zjeść smaczny i pożywny posiłek. Na terenie Dinoparku znajdują się sklepy z pamiątkami, dzięki którym można zachować wspomnienia na dłużej.