Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 0:50

Energylandia - rozrywka nie z tej ziemi.W Polsce istnieje wiele parków rozrywki, ale Energylandia w małopolskim Zatorze bije wszelkie rekordy, zarówno, jeśli chodzi o wielkość, rodzaj, jak i ilość urządzeń. To 26 hektarów rozrywki na najlepszym poziomie. Fantastyczne miejsce zabaw dla dzieci i dorosłych oraz raj dla miłośników adrenaliny. Miliony gości odwiedzających ten park rozrywki rocznie mówią same za siebie. Energylandia nie poprzestaje na tym. Rozszerzając stopniowo swoją ofertę, zachęca kolejnych gości do skorzystania z niej. Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze może śmiało konkurować z niemieckim Heide Park czy włoskim Gardaland.

Strefa ekstremalna

W naszej części Europy Energylandia jest z pewnością największym parkiem rozrywki. Charakteryzuje go ogromna nowoczesność. Wystarczy spojrzeć na imponujące konstrukcje roller coasterów. To urządzenia stworzone przez najlepszych inżynierów. Niesamowicie popularną atrakcją wprowadzoną w roku 2017 jest Speed Water Coaster – nie tylko największy, ale i najszybszy wodny roller coaster na świecie o wysokości 60 metrów! Jazda z prędkością 110 km/h zapiera dech w piersiach. Doskonałe połączenie roller coastera z przejażdżką wodną zapewnia dawkę orzeźwienia. Goście Energylandii doceniają to zwłaszcza w upalne dni.

Z kolei do najbardziej ekstremalnych urządzeń należy Mayan Roller Coaster. Prędkość jest, co prawda mniejsza, niż na roller coasterze wodnym, bo wynosi 80 km/h, ale za to w trakcie przejażdżki jej uczestnicy mogą poczuć przeciążenia rzędu 5G. Dla porównania, podobne odczucia towarzyszą pilotom myśliwców F16 czy kierowcom bolidów Formuły1. Ta atrakcja, o wysokości wieżowca budzi respekt, ale nie jeden śmiałek chce z niej skorzystać. Oprócz roller coasterów, w strefie ekstremalnej znajdziemy również inne urządzenia gwarantujące moc wrażeń. Aztec Swing, Space Gun, Tsunami Dropper, Space Booster wycisną z nas adrenalinę.

Strefa familijna

Energylandia posiada także bajkową strefę zabawy dla całych rodzin. Atrakcje Strefy Familijnej zachwycają nie tylko dzieci. Wystarczy spojrzeć na roześmiane miny rodziców czy dziadków towarzyszących najmłodszym. Ta strefa jest dla małych i dużych, a wiele atrakcji ma charakter integracyjny i umożliwia wspólną zabawę. Energylandia jest przecież nazywana Rodzinnym Parkiem Rozrywki. W Strefie Familijnej także nie brakuje roller coasterów, ale są mniejsze i zdecydowanie wolniejsze. Łagodne przejażdżki przewidziane są dla dzieci w wieku od dwóch lat, oczywiście pod opieką dorosłych.

W miesiącach letnich ogromną popularnością cieszą się atrakcje wodne. Do obleganych przez gości należy Spill Water Anaconda. Wielka łódź zabiera na ekscytującą przejażdżkę 20 osób. Trasa jest naszpikowana rozmaitymi niespodziankami, a dosyć strome wodospady powodują, że łódź rozpędza się nawet do 55 km/h. Woda rozpryskuje się wokół ochładzając uczestników spływu. Z tej przygody nikt nie wyjdzie suchy.

W 2017 roku powstała w zatorskim Parku Rozrywki nowa atrakcja. To Jungle Adventure, czyli obecna w wielu wesołych miasteczkach rwąca rzeka. Możemy tu liczyć na gigantyczne wodospady, dzikie wiry oraz ogromne fale. Przemierzając rzekę na okrągłym pontonie mamy okazję przeżywać prawdziwą amazońską przygodę. Niezwykle ciekawe są również tematyczne wioski – Wioska Wikingów oraz Wioska Szwajcarska, przenoszące nas do zupełnie innych światów. Te atrakcje z kolei mają wymiar edukacyjny.