Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 0:25

Parki wodne w Krakowie i okolicach najlepsze miejsca!Park wodny to świetny wybór niezależnie od pory roku. Nieważne czy zaczyna nam doskwierać letni upał, czy pada jesienny deszcz, czy może zwyczajnie mamy ochotę na odrobinę sportu, relaksu i dobrej zabawy – wizyta w aquaparku to zawsze dobre wyjście. Jest to idealny pomysł na doskonałą rozrywkę dla całej rodziny, ponieważ każdy może znaleźć tam coś wyjątkowego dla siebie. Oto ranking najciekawszych miejsc w okolicach Krakowa.

Każdy z nas wie, że lato w Polsce bywa kapryśne i plażowanie często stoi pod znakiem zapytania. Co więcej, Bałtyk raczej nie pozwala na zupełnie bezpieczne wodne zabawy, nurkowanie i zjeżdżanie. Wówczas najlepszym pomysłem na rozrywkę są parki wodne. A te w okolicach Krakowa są naprawdę wyjątkowe.

Aquapark Kraków

To jeden z najlepszych i jeden z największych krytych aquaparków w Polsce. Długość zjeżdżalni wynosi ponad 800 m, w sumie jest ich 10, przy czym najdłuższa mierzy aż 202 m! W ogromnej i przestronnej hali znajdują się ponadto trzy baseny rekreacyjne o powierzchni ponad 2000 m². Znajdziemy tu mnóstwo miejsc z hydromasażami, przeciwprądami czy fontannami. W aquaparku można również spróbować swoich sił na wodnej ściance wspinaczkowej czy popływać w basenie z morskimi falami. Warto dodać, że wszystkie baseny są oczyszczane wyłącznie ozonem więc nie poczujemy tutaj nieprzyjemnego zapachu chloru. Wyjątkową i charakterystyczną cechą tego aquaparku jest, jak na Kraków przystało, duża fontanna w kształcie wawelskiego smoka.

Termy Chochołowskie

Chodzi o największy kompleks termalny na Podhalu, w którym znajdziemy atrakcje dla całych rodzin bez względu na wiek. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno amatorzy aktywności sportowej oraz poszukujący prozdrowotnych kąpieli. Dzieci mają do dyspozycji plac zabaw, łaźnię parową, rodzinną zjeżdżalnię, podczas gdy starsi mogą korzystać z basenów termalnych, jacuzzi m.in. z wodą solankową lub zażywać kąpieli w beczkach z siarkową wodą termalną. Największą atrakcją tego aquaparku jest saunarium z ogromnym tarasem widokowym.

Aquapark Białka Tatrzańska

Termy Bania - to jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenów termalnych na Podhalu. To połączenie parku wodnego z prozdrowotnym odprężeniem w basenach termalnych. Ponadto w kompleksie znajdziemy rozbudowaną strefę saunarium z dostępnymi różnymi rodzajami saun oraz tężnią solankową. Szczególną atrakcją obiektu są baseny wychodzące na zewnątrz. Oznacza to, że każdy nie wychodząc z wody może wypłynąć na zewnątrz i podziwiać przepiękną panoramę Tatr. Obiekt jest podzielony na dwie strefy: Strefę Zabawy i Strefę Relaksu. Oblegany szczególnie zimą - nasza ósemka w TOP 10 najlepszych aquaparków.

Park wodny w Energylandii

Strefa wodna w wyjątkowym w Polsce parku rozrywki Energylandia naśladuje tropikalną wyspę, z mnóstwem atrakcji, zakątków oraz wodnych zabaw. Można tu zażyć słońca lub odpocząć w cieniu parasola, popijać pyszny napój z Tropical Baru. Jest to świetna opcja na relaks z całą rodziną pod okiem ratowników. Warto dodać, że samo miejsce jest przepiękne, wyróżniające się przejrzystością wody oraz mnóstwem atrakcyjnych niespodzianek tematycznie i aranżacyjnie związanych z estetyką egzotycznych wysp. Strefa ta jest dozorowana przez kilkunastu wykwalifikowanych ratowników, składa się z 3 basenów z podgrzewaną wodą, o głębokości od 20 do 120 cm., rozmieszczonych na powierzchni 1800 metrów kwadratowych. Z kolei w ogromnej strefie wodnej zabawy Tropical Fun można porządnie zaszaleć. Tropical Fun to przede wszystkim niesamowita frajda na 10 zjeżdżalniach o różnym stopniu trudności. Warto dodać, że strefa ta jest największym otwartym parkiem wodnym w Polsce.