Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 1:13

Parki wodne w Krakowie i okolicach - najlepsze miejsca!Parków wodnych w Krakowie i jego okolicach nie brakuje. W samym mieście znajdziemy jeden z największych krytych parków wodnych w Polsce i w Europie, czyli krakowski Aqua Park, który codziennie przyciąga setki odwiedzających. Szczególnie tłoczno jest oczywiście w miesiącach letnich, kiedy pogoda dopisuje, a mieszkańcy Krakowa i pobliskich miejscowości chcą się nieco ochłodzić. Jeżeli chodzi o okolice miasta, również nie mamy powodów do narzekania, obiektów wodnych jest wiele, ale na szczególną uwagę zasługuje specjalna Strefa Wodna w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze, położonym w połowie drogi między Krakowem, a Katowicami. Zatorski Water Park aż kipi przeróżnymi atrakcjami i stanowi poważną konkurencję dla innych Parków Wodnych.

Park Wodny w Krakowie

Aqua Park w Krakowie to największy w Polsce kryty park wodny i jeden z największych tego typu w Europie. Powierzchnia jego basenów wynosi nieco ponad 2000m2, ale baseny to nie jedyne atrakcje Aqua Parku. Wśród innych, które są tu oferowane, znajdują się strumienie wodne, hydromasaże, dzikie źródła i dzika rzeka, tęczowa ścieżai, 10 zjeżdżalni wodnych i 8 jacuzzi. Aquapark organizuje również wiele różnych atrakcji. Do najpopularniejszych należą: aqua aerobik, siatkówka wodna, nauka pływania i gimnastyka. Krakowski Aqua Park posiada całą gamę saun, saun parowych, suchych i solnych. Nowością w kompleksie basenów jest "puli fal", w gzie generowane są fale, podobne do tych na morzu. Jest to jedyna tego typu atrakcja w Polsce.

Wśród 10 zjeżdżalni w krakowskim Aqua-Parku, które różnią się poziomem trudności, znajduje się zjeżdżalnia rodzinna o nazwie "Alligator", która jest przeznaczona dla młodszych dzieci. Jest tu wiele innych atrakcji dla najmłodszych gości. The Magic Volcano, The Pirate Ship, Aqua Dino i ptak o nazwie "Cudak". Tryskają wodą, ochlapują, generują fontanny. Jednym słowem – bawią.

W głównym basenie znajdują się dwie duże ściany wspinaczkowe, a także "tęczowa ścieżka". Ta ostatnia atrakcja to barwna, pływająca wyspa, na którą można spróbować się wdrapać z wody, trzymając się siatki umieszczonej nad nią. Wśród zjeżdżalni dla żądnych przygód nastolatków jest najdłuższa zjeżdżalnia w Polsce, która mierzy 202 metry i zasługuje na szczególną uwagę! Park Wodny w Krakowie znajduje się przy ul. Dobrego Pasterza 126, w północno-wschodniej części Krakowa, w dzielnicy Czyżyny.

Water Park w Energylandii

Energylanida, Park Rozrywki w Krakowie jest znany z wielu niesamowitych atrakcji. Jedną z nich jest z pewnością cała Strefa Wodna o nazwie Water Park. Na jego terenie znajdziemy zarówno kompleks trzech basenów przeznaczony dla różnych grup wiekowych, jak i miejsce do relaksu i wypoczynku, wyposażone w leżaki i parasole. Mamy, bowiem do czynienia z atrakcją wodną na powietrzu. Jednak największym atutem Energylandii są jej atrakcje wodne, zwłaszcza te ekstremalne. Nigdzie indziej nie znajdziemy tylu wodnych roller coasterów, zjeżdżalni o różnym stopniu trudności i innych ciekawych niespodzianek. W trakcie Beach Party imprez odbywających się w sezonie letnim, teren Water Parku staje się tropikalną wyspą, wypełnioną tańcem, muzyką i dobrą zabawą. Impreza trwa tutaj aż do północy, a atrakcje po zmroku rozświetla barwna iluminacja. W trakcie trwania imprezy można oczywiście korzystać z wszystkich urządzeń, zjeżdżalni i basenów.