Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 0:18

Parki wodne w MałopolsceMałopolska to odpowiednie miejsce dla amatorów wodnych atrakcji, gdyż w tym obszarze znajduje się wiele ciekawych spotów tego typu. Na zbliżające się wielkimi krokami upalne lato mamy idealne propozycje dla gości Małopolskiego, którzy szukać będą ochłody oraz dobrej zabawy. 

Park Wodny w Krakowie

W samym Krakowie znajdziemy przy ulicy Dobrego Pasterza 126 świetny i naprawdę sporych rozmiarów park wodny. Czynny jest codziennie od 8 do 22. Zarówno wprawieni w pływaniu i dopiero oswajający się z wodą znajdą tutaj miejsce dla siebie. Szeroka oferta Aquaparku dzieli się na trzy części - nauka, zabawa i relaks. W zależności, czego szukamy, wybierzemy określone atrakcje. Na zaczynających przygodę z wodnym zabawami czeka obszar nauki, gdzie instruktorzy przeprowadzają lekcje pływania i nurkowania oraz aerobik wodny. W części relaks czekają zbiorniki wodne z hydromasażem, leżanki do masażu wodnego, sauny różnego rodzaju oraz kąpiele solankowe w jacuzzi. Na aktywnych i chcących poszaleć strefa zabawy stoi otworem, a w niej liczne zjeżdżalnie i inne atrakcje. Aquapark oferuje osiem zjeżdżalni różnej długości i wysokości, a wśród nich najszybsza jest NITRO. Poza tym, można świetnie bawić się w Rwącej Rzece, na ściankach wspinaczkowych oraz w części sportowej - tutaj do wyboru piłka wodna, tory pływackie, siatkówka i koszykówka. Ceny biletów zaczynają się już od 16 zł! Bilety są ograniczone czasowo - do wyboru godzinne, dwugodzinne, trzygodzinne lub no limit. Dostępne są także karnety - na pięć wejść oraz open. Ceny karnetów zaczynają się od 95 zł.

Energylandia

Inną ciekawą opcją na wodnej mapie Małopolski jest miejscowość Zator, w któ®ej znajduje się Energylandia. Ten największy park rozrywki posiada swoją rozbudowaną strefę wodną o powierzchni basenowej 1 800 metrów kwadratowych. Park czynny w sezonie jest codziennie od 10 do 20. Panuje w tej strefie klimat tropikalny, a woda w basenach jest łagodnie podgrzewana. Główną atrakcją Waterparku są zjeżdżalnie, choć innych atrakcji, jak spływy, leżaki, bar zewnętrzny nie brakuje. W Waterparku doskonale bawić się mogą i dzieci i dorośli. Na starszaków i dużych poszukiwaczy przygód czeka między innymi Aloha o długości 111 m. czy naprawdę ekstremalna Kamikadze o długości 90 m. (oraz przerażającej wysokości 15,5 m.). Podstawą strefy wodnej są baseny o różnej głębokości - od 40 do 120 cm. Z kolei na najmłodszych użytkowników czeka piracki statek ze zjeżdżalniami, które nie są zbyt ekstremalne. Na torze Tropical Splash dzieci mogą śmiało zjeżdżać same i w towarzystwie rodziców czy rodzeństwa. Na tą atrakcję składa się szeroki tor podzielony na wąskie pasy, ochlapane wodą i zakończone zbiornikiem wodnym. Na torze zjeżdża się na specjalnych matach. Inną atrakcją dla całej rodziny będzie Exotic Fun - wyjątkowa zjeżdżalnia o kształcie leja, na której zjazd trwa długo, a chaotyczny taniec na pontonie kończy się w spokojnym nurcie Adventure River. Oferta biletowa jest także zróżnicowana i dostosowana do wszystkich grup odbiorów, zarówno klientów indywidualnych i grupowych.

W województwie małopolskim czeka wiele atrakcji, szczególnie w okresie letnim. Niektóre parki wodne są czynne cały rok, a niektóre trzeba przetestować w ciepłe miesiące, by nie przegapić okazji. Dwie wspomniane lokalizacje to „must” na wodnej ścieżce rozrywki. Można do tego dołożyć jeszcze okoliczne termy oraz park wodny w Zakopanem. Możliwości jest bardzo wiele.