Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 0:30

Strefy familijne w Parkach Rozrywki w Polsce. Dream Park.Dream Park to jedna z najpopularniejszych atrakcji tego typu w województwie śląskim. Na powierzchni 5 hektarów znalazło miejsce mnóstwo niesamowitych atrakcji, a wśród nich dom do góry nogami, park miniatur, park linowy, park dinozaurów oraz prehistoryczne oceanarium. Możemy oddać się zabawie w małpim gaju, poskakać na trampolinach, skorzystać z dmuchawców albo eurobungee. Bo Dream Park to miejsce stworzone z myślą o rodzinie i wspólnym spędzaniu wolnego czasu.

Wieża Mocy – atrakcje dla odważnych

18-metrowa wieża na drewnianych palach robi ogromne wrażenie. To właśnie na niej zamontowane zostały atrakcje z kategorii „ekstremalne”. Starsze dzieci i młodzież uwielbiają to miejsce. Można tutaj poczuć się jak skoczek spadochronowy. Urządzenie PowerFun umożliwia pionowy skok imitujący końcowy etap lotu. Urządzenie zastępuję elastyczną linę bungee. Bezwładne spadanie dostarcza niesamowitych wrażeń. Po kilku chwilach prędkość spadania zostaje wyhamowana i lądujemy bezpiecznie na ziemi.
Po drugiej stronie wieży czeka na nas kolejna fantastyczna atrakcja. Podpięci do stalowej liny rozpoczynamy zjazd tyrolski nad parkiem na wysokości dochodzącej do 10 metrów. Osiągamy ogromną prędkość, a towarzyszy nam uczucie wolności i wiatr we włosach.

Dom do góry nogami

To atrakcja obecna w wielu parkach rozrywki. Nasz błędnik kompletnie zwariuje. Lodówka, łóżko, a nawet samochód w garażu do góry nogami. Mózg spróbuje ustawić wszystko na właściwym miejscu i złapać poziom, ale jest to bardzo trudne. Już po przekroczeniu progu zdajemy sobie sprawę, że doświadczymy niezwykłych rzeczy. Każdy szczegół został tutaj doskonale dopracowany. Mamy wrażenie, jakbyśmy odwiedzali dom, którego domownicy wyszli na chwilę. Chodzić po suficie to niesamowite wrażenie.

Park linowy

Park linowy pozwala się zmierzyć ze swoimi słabościami. Będą się tu bobrze bawić zarówno dzieci, jak i dorośli. Dla starszych stworzono dwie trasy o różnym stopniu trudności. Jedna umieszczona jest na wysokości 6, druga 8 metrów. Nie brakuje także mini parku linowego dla najmłodszych. Oczywiście, zanim wejdziemy na trasę przechodzimy szkolenie pod okiem instruktora. Chodzi o to, aby zabawa była całkowicie bezpieczna. W Parku linowym zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania w tej dziedzinie. Wykorzystano system ciągłej asekuracji, który eliminuje konieczność przepinania karabińczyków przy pokonywaniu kolejnych przeszkód. W małym parku linowym dostępne są dwie trasy. Goście parku do 140 cm wzrostu mogą się zmierzyć z przeszkodami o różnej skali trudności, które gwarantują urozmaiconą zabawę.

Park dinozaurów

Dinozaury pobudzają wyobraźnie dzieci i młodzieży. Parki Dinozaurów są, zatem jedną z najpopularniejszych atrakcji dla najmłodszych, ale i dla starszych gości różnych parków rozrywki. Twórcy Dream Parku wykorzystali ten trend. Można tu podziwiać olbrzymie gady, głośno ryczące i zabawnie machające ogonem. Największy eksponat mierzy aż 8 metrów!