Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 0:31

Strefy familijne w Parkach Rozrywki w Polsce - Energylandia dlaczego warto?Energylandia to fantastyczne miejsce służące rodzinnej rozrywce. Z myślą o rodzinach z dziećmi powstała tutaj specjalna Strefa Familijna. Nie brakuje w niej różnego rodzaju urządzeń typowych dla lunaparków np. roller coasterów czy karuzeli, ale integralną częścią strefy familijnej są również atrakcje wodne, tutejsze wioski tematyczne, planetarium oraz rozmaite widowiska odbywające się na scenach amfiteatrów. Powodów by odwiedzić całą rodziną Strefę Familijną jest mnóstwo. Oto niektóre z atrakcji, zasługujące na szczególną uwagę.

Boomerang

To niesamowity familijny roller coaster. Przejażdżka nim zawsze wywołuje mnóstwo emocji. Z prędkością dochodzącą 70 km/h poruszamy się po unikalnym torze z dynamicznymi zakrętami, nagłymi wzniesieniami i doskonałą aranżacją. Zarówno dzieci, jak i dorośli przeżyją podwójną radość, gdyż kolejka rozpędza się najpierw jadąc w przód, po czym cofa z równie imponującą prędkością. Długość toru wynosi aż 25 metrów. Boomerang jest atrakcją ekstremalną, ale dostępną dla szerokiego grona użytkowników, od mniejszych dzieci, przez starszaków, młodzież, po dorosłych. Emocje są ogromne, ale serwowane w rozsądnych dawkach.

Formuła Autodrom

Czym byłby park rozrywki bez popularnych samochodzików? Możliwość samodzielnego kierowania pojazdem to dla dzieci ogromna frajda. Maluchy mogą pojeździć z rodzicami. Możemy wykonywać rozmaite manewry, skręcać, wyprzedzać, omijać, zawracać. Najwięcej radości wywołują jednak zderzenia z innymi użytkownikami toru. Dzięki specjalnym pasom jazda jest całkowicie bezpieczna. Nie ma najmniejszego ryzyka, że komukolwiek stanie się coś złego.

Kolejka widokowa samolociki

Jeżeli znudzi nam się jazda, możemy przenieść się w powietrze. Kolorowe samolociki są niezwykle atrakcyjne dla najmłodszych gości Energylandii. W trakcie spokojnej przejażdżki wokół strefy dla najmłodszych, podziwiamy panoramę Energylandii. To fantastyczna atrakcja dla wszystkich, którzy chcą, choć przez chwilę odpocząć od szaleństw i zabawy.

Monster Atack

Należy do najbardziej tajemniczych atrakcji parku. To dom strachów w unowocześnionej i bardziej interaktywnej wersji. Może stanowić fantastyczną rozrywkę dla całej rodziny. Mamy do czynienia z przejażdżką typu „dark ride”. Jeździmy w ciemności nie znając zupełnie toru jazdy. Każdy element pojawiający się na naszej drodze jest, więc sporym zaskoczeniem. A przeszkodami, które wyrastają w najmniej spodziewanych momentach są potwory. Musimy stoczyć z nimi walkę używając laserowych pistoletów.

Jungle Adventure

W Energylandii jest wiele wodnych atrakcji. Jedną z nich jest atrakcyjny spływ Jungle Adventure, czyli dzika rzeka, która powstała całkiem niedawno, bo w 2017 roku. Możemy liczyć na spektakularne efekty specjalne np. szybkie nurty, ogromne wodospady, porywające fale oraz dzikie wiry. Aranżacja sprawia, że poczujemy się, jak w dzikiej dżungli. Przejażdżkę zapamiętamy z pewnością na długo.