Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 1:45

Strefy familijne w Parkach Rozrywki w Polsce - Energylandia strefa familijna- co warto wiedzieć?Energylandia w małopolskim Zatorze to fantastyczny Rodzinny Park Rozrywki, oferujący mnóstwo atrakcji dla gości w różnym wieku, od najmłodszych, po seniorów. Pobyt tutaj może sprawić mnóstwo frajdy i radości. Warto go jednak odpowiednio zaplanować. Jest kilka rzeczy, o których powinniśmy wiedzieć, zanim wyruszymy w drogę do Zatoru.

Wypad weekendowy? Warto się zastanowić!

Oczywiście, w weekendy mamy najwięcej czasu, więc sporo ludzi na wycieczkę do Energylandii wybiera właśnie końcówkę tygodnia. Efekt można bardzo łatwo przewidzieć. Po pierwsze tłumy do kas. Po drugie kolejki do najbardziej popularnych atrakcji. W niektórych możemy stać nawet ponad godzinę, a dzieci w tym czasie zaczynają marudzić na całego. Czekanie nie jest niczym przyjemnym. Możemy przecież ten czas wykorzystać w znacznie ciekawszy sposób. Dlatego planując wyjazd, warto wziąć pod uwagę środek tygodnia. Będzie nam łatwiej dojechać do Zatoru, a ruch w samym Parku jest wówczas bardziej płynny. Decydując się na weekend, zwłaszcza w wakacyjnych miesiącach, trzeba uzbroić się w sporą dawkę cierpliwości.

Ubranie na zmianę obowiązkowo w plecaku

W trakcie zabawy dzieciaki z pewnością wybrudzą ubranie, ale plamy po lodach czy uzielenione trawą spodenki są najmniejszym problemem. W Energylandii dostępnych jest mnóstwo wodnych atrakcji np. ekscytujący spływ dziką rzeką Jungle Adventure. Jazda z pewnością nie ujdzie nam na sucho. Trzeba przygotować się na zamoczone ubrania. Co prawda w automatach można kupić płaszcze przeciwdeszczowe, ale nie zawsze ochronią nas one przed wodą wpadającą do pontonów czy gondoli. Jeśli jednak zapomnimy o ubraniu na zmianę, a przemoczone ubrania uniemożliwiają nam dalszą zabawę skorzystajmy z turnbosuszarek, które wysuszą nas dosłownie w parę chwil.

Dobry plan to podstawa

Liczba atrakcji w Energylandii przyprawia o zawrót głowy. Aby skorzystać z nich wszystkich, potrzeba by, co najmniej kilku dni. Będziemy musieli wybierać te, najbardziej dla nas atrakcyjne. Zanim zdecydujemy się na podróż do tego wyjątkowego parku rozrywki, przyjrzyjmy się dokładnie poszczególnym atrakcjom. To nie trudne! Mamy do dyspozycji stronę internetową Energylandii ze szczegółową mapką. Zaznaczmy urządzenia, z których koniecznie chcemy skorzystać. Ustalmy swoje priorytety. Rozplanujmy dobrze czas. Dzięki temu już po przekroczeniu bram zatorskiego Parku będziemy dokładnie wiedzieli, czego się spodziewać.

Własny prowiant? To dobry pomysł!

W żadnym wesołym miasteczku nie może zabraknąć punktów gastronomicznych. W Energylandii również jest ich, co niemiara. Co więcej, są niezwykle różnorodne. Oferują zarówno tradycyjne obiady, fastfoody, jak i słodkie przekąski oraz napoje. Jednak ceny mogą mocno nadszarpnąć nasz budżet, zwłaszcza jeśli pojawiliśmy się w Energylandii w sporym towarzystwie. Dlatego, aby zaoszczędzić, warto pomyśleć o własnym prowiancie. Możemy po prostu usiąść gdzieś na ławce i między jedną, a drugą atrakcją zjeść coś smacznego z własnego plecaka.