Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 1:37

Szkolna wycieczka do Energylandii – czy warto?Organizacja ciekawej, inspirującej i dydaktycznej wycieczki szkolnej to spore wyzwanie. Atrakcje i punkty turystyczne, które są dla nas, osób dorosłych, niezwykle ciekawe, w młodzieży mogą nie wzbudzać jeszcze żadnego zainteresowania. Dobrze zatem poza zwiedzeniem historycznym zabytków zadbać o nieco bardziej rozrywkowy punkt wycieczki. W przypadku wycieczek 2-dniowych doskonałym pomysłem będzie spędzenie jednego dnia w Parku Rozrywki. 
 
Wycieczka szkolna do Energylandii może okazać się fantastycznym pomysłem. Dzieci i młodzież podczas dobrej zabawy szybko się integrują oraz mogą poznać zasady fizyki w praktyce. Ponadto, podróż do takich miejsc pozwala oswoić się młodzieży z nowinkami technicznymi. Nabywają oni także pewnego obycia w przebywaniu w miejscach masowej rozrywki. Jak wiadomo, zadaniem szkoły jest nie tylko przekazywanie informacji, ale także wychowywanie młodego pokolenia i jego socjalizacja. 
 

Strefy dopasowane do wieku uczniów

W zależności od tego, w jakim wieku są uczniowie - Energylandia oferuje szereg atrakcji dopasowanych do zainteresowań i potrzeb młodych ludzi. Ponadto w cenie biletu dzieci i młodzież są zapraszane na wyjątkowy pokaz edukacyjny. Władze Energylandii rozumieją, że młodsze dzieci nie mogą korzystać jeszcze ze wszystkich atrakcji, dlatego uczniowie młodszych klas mogą liczyć na tańsze bilety wstępu. Dzieci uczęszczające do pierwszych klas szkoły podstawowej mogą śmiało korzystać z atrakcji Strefy Familijnej lub Bajkolandii. Starsze dzieci mogą przenieść się do średniowiecznego świata Smoczego Grodu lub podmorskiej krainy Aqualantis. Na licealistów czeka natomiast niepowtarzalna strefa ekstremalna, oferująca niezapomniane przeżycia. Opiekunowie grupy mogą liczyć na bilet za 1 zł oraz bezpłatną kawę lub herbatę.
 

Bezpieczeństwo priorytetem Energylandii

Na terenie Parku Rozrywki znajduje się duży parking przeznaczony dla autokarów wycieczkowych. Nie trzeba zatem przemierzać dodatkowej drogi pieszo, aby znaleźć się w centrum rozrywki. Ponadto w Energylandii znajdziemy liczne punkty gastronomiczne, kioski z napojami i pamiątkami oraz kawiarnie. W trakcie czasu wolnego nie musimy się przesadnie martwić o bezpieczeństwo naszych podopiecznych. Obsługa znajdująca się przy każdej z kolejek sprawdza, czy dzieci nie są jeszcze za małe, aby skorzystać z atrakcji. Bezpieczeństwo turystów jest priorytetem dla całej obsługi Energylandii. Park Rozrywki to wyjątkowe miejsce łączące w sobie świetną zabawę i walory edukacyjne.