Najnowsze wiadomości

21 maja 2024 6:59

Witajcie w naszej bajce, czyli Energylandia dla najmłodszychEnergylandia kojarzy się z dosyć ekstremalnymi atrakcjami i urządzeniami, na których możemy poczuć adrenalinę. Jednak poza Strefą Ekstremalną znajduje się tu również mnóstwo atrakcji dla dzieci. Jest kolorowo, bajkowo i pięknie. Dzieci mogą poczuć się, jak w Krainie Marzeń. Które atrakcje są szczególnie lubiane przez najmłodszych i doceniane przez ich rodziców?

Jeep Safari

Jazda kolorowym jeepem, który porusza się po szynowym torze, sama w sobie jest atrakcją. Jednak pojazdem tym możemy wyruszyć w prawdziwą podróż w nieznane wśród palm i dzikich roślin. Po drodze będziemy oczywiście mijać przeróżne zwierzęta, jak na prawdziwe safari przystało. Mali odkrywcy z pewnością będą zachwyceni, zarówno samą jazdą, jak i ciekawą scenografią przygotowaną specjalnie pod tę atrakcję. W trakcie wyprawy będzie nam towarzyszyła muzyka. O jej wyborze możemy zdecydować sami. Dzieci powyżej 12 roku życia mogą wyruszyć na przejażdżkę same, młodsze tylko z rodzicami.

Karuzela Latające huśtawki

Bez karuzeli łańcuchowej żaden park rozrywki nie mógłby istnieć. Na urządzeniu, które kręci się w koło i pochyla się pod właściwym kątem, zawieszone są huśtawki. Będziemy na nich wirować dodatkowo unosząc się w górę i w dół. Na Latających Huśtawkach możemy zobaczyć nie tylko dzieci. Również dorośli pokochali tę zabawę. Przenosi ich ona w beztroski czas dzieciństwa. Aby skorzystać z urządzenia, musimy mieć minimum 120 cm wzrostu.

WRC Auto Zderzaki

To kolejna atrakcja, bez której trudno wyobrazić sobie wesołe miasteczko czy lunapark. W Energylandii stworzono, zatem specjalną strefę, po której poruszają się kolorowe samochodziki. Autkiem można wykonywać różne manewry: jechać do przodu, do tyłu, wymijać, skręcać. Jednak nic nie sprawia większej frajdy, jak zderzanie się z innym pojazdem. Nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo tej atrakcji. Samochodziki posiadają specjalne zabezpieczenia, a dzieci jeżdżące w środku przypięte są specjalnymi pasami. Na torze nieustannie słychać śmiech i okrzyki „Uwaga!”.

Karuzela Super Pompa

Do tego urządzenia zawsze ustawiają się spore kolejki. Nic dziwnego, jest niezwykle atrakcyjne dla dzieci. Łączy w sobie dobrą zabawę z ćwiczeniami na spostrzegawczość i refleks. Czy może być coś lepszego? W zabawie może brać udział cała rodzina. Na początku może wydawać się, że to klasyczna karuzela obracająca się wkoło. Jeździmy kolorowymi pojazdami stylizowanymi na wozy strażackie. Każdy samochodzik wyposażony został jednak w specjalną pompę z wodą. Możemy zamienić się w strażaków gaszących pożar. Imitują go kolorowe światełka, które pojawiają się nieoczekiwanie. Trzeba, więc być mocno skoncentrowanym na zadaniu.

Kolejka Farma Krasnali

Kolorowe traktorki, którymi poruszamy się, bo bajkowej Krainie Krasnali wzbudzą zachwyt nie jednego małego fana motoryzacji. Poruszają się one niezbyt szybko, po specjalnych torach szynowych. Dzięki temu każde dziecko może skorzystać z tej atrakcji. Po drodze mijamy wiele pięknych figurek zwierzątek, które są podopiecznymi krasnali. Przejażdżka jest prawdziwą przyjemnością.

Wszystkim, którzy wahają się, czy zabrać do Energylandii najmłodsze maluchy czy raczej zostawić je z dziadkami, podpowiadamy: zapakujcie najmłodsze pociechy do samochodu, najlepiej razem z dziadkami i wyruszcie na spotkanie z przygodą i fantastyczną zabawą.