Najnowsze wiadomości

26 lutego 2024 8:36

Weekendowa ucieczka do parku rozrywki​Zbliża się weekend? Nie warto spędzać go na kanapie – tym bardziej, że pogoda zachęca do wyjścia z domu i aktywności na zewnątrz. Poznawanie nowych miejsc inspiruje i pozwala przeżyć niezapomniane przygody. Nawet kilkudniowy wyjazd pozwoli naładować baterie i odpocząć po ciężkim tygodniu w pracy. Jako kierunek wycieczki proponujemy wybrać Małopolskę. A dokładniej: park rozrywki Energylandia.

Odpoczynek po pracy

Nawet wymarzona praca prędzej czy później męczy. Przestałeś odczuwać satysfakcję z tego, co robisz? Masz wrażenie, że powoli się wypalasz? A kiedy ostatnio wjechałeś na weekend? Choć możemy sobie z tego nie zdawać sprawy, codzienna rutyna i brak odskoczni potrafią skutecznie zdemotywować i osłabić kreatywność do działania. Rezygnując z odpoczynku, sam skazujesz się na to, że twój organizm przestanie z tobą współpracować. Przemęczenie, trudności w skupieniu uwagi, częste migreny i bóle głowy to tylko niektóre z negatywnych konsekwencji odbierania sobie prawa do odpoczynku. Pora z tym skończyć – w ten weekend zrób sobie przerwę i wybierz się tam, gdzie będziesz mógł znów poczuć się jak dziecko.

Water Park

Park Rozrywki Energylandia to największy i najchętniej odwiedzany obiekt tego typu w Polsce. Na ogromnym obszarze 35 hektarów przygotowano aż 75 różnorodnych atrakcji dla gości w każdym wieku. Są one rozmieszczone w taki sposób, by układały się w sześć osobnych stref tematycznych. Jeden bilet daje nam nielimitowany dostęp do wszystkich. Po tygodniu ciężkiej pracy nic tak nie odpręża, jak pójście na basen. Park Rozrywki Energylandia ma swoją własną część przeznaczoną do wodnych szaleństw. Wchodząc do Energylandia Water Park możemy odnieść wrażenie, że przenosimy się w zupełnie inną rzeczywistość. Aranżacja tego niezwykłego miejsca do złudzenia przypomina wygląd rajskiej wyspy: krystalicznie czysta woda, wygodne leżaczki pod wiklinowymi daszkami, biały piasek pod stopami i odprężająca muzyka – to wszystko pozwoli zapomnieć o całym świecie. Water Park to także cała masa atrakcji wodnych: znajdziecie tu 10 różnych zjeżdżalni, rwącą rzekę, pontony jedno- i dwuosobowe i oczywiście baseny. O wszystkich atrakcjach przeczytacie tutaj: https://energylandia.pl/atrakcje/water-park/. Oprócz nowoczesnych urządzeń w Energylandii można skorzystać także z bogatej oferty restauracyjnej – część gastronomiczna znajduje się w obrębie parku, dlatego aby coś zjeść nie trzeba wychodzić na zewnątrz.

Ekstremalne atrakcje

Lubicie adrenalinę i szybsze bicie serca? Koniecznie udajcie się do Strefy Ekstremalnej! Atrakcje, które tu znajdziecie, to prawdziwi rekordziści w swojej kategorii. Zapewniają ekstremalną szybkość, ekstremalne przeciążenia, ekstremalną wysokość – słowem: prawdziwie ekstremalne przeżycia! Osiągające zawrotną prędkość rollercoastery, gigantyczne wahadła, ogromne wieże swobodnego spadku i superszybkie kolejki górskie zaspokoją potrzeby wszystkich fanów mocnych wrażeń.
 

Nocleg w pobliżu

Okolice Zatora to nie tylko Energylandia. Kilka minut drogi samochodem od bram parku rozrywki znajdziecie jeszcze jedno niezwykle oryginalne miejsce. Jeśli szukacie miejsca na nocleg, koniecznie zatrzymajcie się właśnie tam. WesternCamp Resort, bo o nim tutaj mowa, jest jednym z najciekawszych obiektów noclegowych w tej części Polski. Zaaranżowany w stylu Dzikiego Zachodu, oferuje możliwość spędzenia nocy w uroczych drewnianych domkach, prawdziwych indiańskich tipi czy oryginalnych wozach kowbojskich. Na miejscu znajduje się także klimatyczna restauracja oraz mnóstwo miejsca na relaks w plenerze.