Najnowsze wiadomości

21 maja 2024 5:58

Atrakcje na upalne dni dla całej rodziny!Nadchodzi lato, a wraz z nim słoneczne, upalne dni. Z jednej strony cieszymy się promieniami słońca, z drugiej, zaś narzekamy na nieznośny skwar. Podczas wizyty w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze upał faktycznie może nam odrobinę doskwierać. Wszak wybudowano go niemal w szczerym polu, a o cień jest tutaj naprawdę trudno. Dlatego udając się na wycieczkę, warto pomyśleć o odpowiednich nakryciach głowy oraz dużej ilości wody do picia. Możemy tutaj liczyć na wiele wodnych atrakcji zapewniających orzeźwienie.

Water Park

Na odwiedzających Energylandię czeka cała Strefa Wodna, czyli Water Park. Mamy w tym miejscu do dyspozycji leżaki, parasole oraz bar serwujący zimne napoje. Możemy relaksować się w jednym z trzech basenów. Pierwszy to brodzik dla najmłodszych. Większy basen przeznaczony jest dla starszych dzieci i wyposażony w to, co tygryski lubią najbardziej, czyli zjeżdżalnie. Istnieje również basen dla dorosłych, choć nie jest to typowy basen pływacki.

Water Park to także mnóstwo fantastycznych mega zjeżdżalni o różnym poziomie trudności. Niektóre zapierają dech w piersiach np. słynna już w całej Polsce zjeżdżalnia Kamikadze, inne pozwalają na dynamiczne, ale niezbyt ekstremalne ślizgi np. Exotic Fun. Nigdy nie brakuje chętnych do skorzystania z tego typu atrakcji. Przecież to ogromna frajda.

Urządzenia wodne Strefy Familijnej

Również w strefie familijnej znajdziemy sporo urządzeń, które pozwolą na odrobinę ochłody. Pierwszą jest Jungle Adventure, czyli szalona rwąca rzeka, która została oddana do użytku w 2017 roku. Miłośnicy wodnych atrakcji z pewnością docenią spektakularne efekty specjalne takie, jak szybkie nurty, ogromne wodospady, sporej wielkości fale, czy wiry wodne. Również sceneria tej atrakcji robi ogromne wrażenie. Uczestnicy spływu mogą poczuć się, jakby pokonywali właśnie las deszczowy płynąc potężną, rwącą Amazonką.

Kolejna atrakcja wodna godna polecenia to Anaconda. Spływ odbywamy w dużej wielkości osobowych łodziach, a trasa aż kipi od mokrych niespodzianek. Spływając po stromych wodospadach rozpędzamy się do prędkości 55 km/h i z ogromnym impetem uderzamy w tafle wody. Towarzyszy temu oczywiście spektakularna fala. Nie możemy liczyć, że wyjdziemy na sucho z całej przejażdżki. Trzeba przyznać, że to idealna atrakcja dla całej rodziny. Wszystko za sprawą zintegrowanych efektów specjalnych, atrakcyjnego przejazdu oraz eksplozji radości, która mu towarzyszy.

Flum Ride, nazwany w Energylandii Kopalnią Złota to fantastyczny spływ wagonikami, które stylizowane są na pień drzewa. Z kilkumetrowego wzniesienia z nurtem wodospadu dynamicznie ślizgają się w dół, rozpryskując wodę. Kto suchy ten wygrywa! Nie ma zwycięzców?

I jeszcze jedna rwąca rzeka na terenie Energylandii. Atrakcja o nazwie Atlantis to spływ w kilkunastoosobowych pontonach. Tego typu atrakcje, o nazwie Grand Rapid River, obecne są w większości parków rozrywki. Zabawa podczas spływu jest przednia, co chwilę wybuchają salwy śmiechu, a krople wody chłodzą zmęczonych upałami gości. Nie brakuje tu ekstremalnych, ale również bardziej spokojnych odcinków.

Planując udział w wodnych atrakcjach Energylandii nie zapomnijmy o zabraniu na wycieczkę suchych ubrań na zmianę. Co prawda, w Parku dostępne są specjalne turbo suszarki, ale są to urządzenia płatne. Po co narażać się na dodatkowe koszty?