Najnowsze wiadomości

22 lipca 2024 6:11

Atrakcje w małopolskim ZatorzeNiewielka miejscowość położona na pograniczu województwa małopolskiego i śląskiego nazywa się Zator. Mieszka tutaj zaledwie 3718 osób, co w porównaniu do pobliskiego Krakowa (767 348 osób) wydaje się wręcz zabawnie niewielką liczbą. Jednak w samej miejscowości i okolicy znajduje się wiele atrakcji, jak i piękne widoki. 

Zatorland

Pierwszym miejscem na trasie turystycznej może być Zatorland. Jest to sporych rozmiarów wesołe miasteczko, w którym znajdziemy cztery różne sekcje tematyczne. Pierwsza, Park Dinozaurów, stanowi największy w naszym kraju park ruchomych dinozaurów. Można poczuć się tutaj przez chwilę, jak na planie filmowych Jurassic Park, gdy zewsząd widać przeróżne modele olbrzymów i kreatur. Wszystkie są wykonane z dokładnością, więc zdają się żyć własny, życiem. Druga, Park Owadów, jak sama nazwa mówi, dotyczy mały żyjątek. To pierwszy taki obiekt w Polsce Południowej. Zobaczymy tutaj model biedronki, konika polnego, larwy motyla, jelonka rogacza czy mrówki. Aż 16 różnych gatunków czeka tutaj na odkrycie. Trzecią z kolei częścią jest Park Mitologii. To idealne miejsce dla miłośników mitów, szczególnie greckich. W otoczeniu zieleni i kwiatów, a także tańczących fontann będziemy mogli być świadkami scen mitologicznych. Napotkamy w tym miejscu piękne boginie oraz silne sylwetki herosów i bogów. Zgubimy się na chwilę w labiryncie Minotaura, podążając za śpiewem ptaków i ujrzymy konia trojańskiego. Ostatnią częścią jest Lunapark, gdzie będziemy mogli podziwiać widoki z Diabelskiego Młyna lub dobrze bawić się na symulatorze 3D i kinie 5D.

Energylandia

Na miłośników niekończącej się zabawy czeka jednak prawdziwy raj - Energylandia. Jest to największy park rozrywki nie tylko w Małopolskim, ale w ogóle w Polsce. Zajmuje powierzchnię aż 26 hektarów ( w tym 1 800 metrów kwadratowych powierzchni basenowej) i dzieli się na pięć stref tematycznych. Dzięki temu każdy z gości niezależnie od wieku znajdzie atrakcję odpowiednią dla siebie. Pierwszą strefą jest Bajkolandia, przeznaczona przede wszystkim dla najmłodszych odwiedzających oraz ich rodziców. Urzeka kolorowymi dekoracjami oraz przyjaznymi maskotkami parku. Atrakcje zostały dostosowane dla dzieci, więc nie osiągają dużych prędkości i wysokości. Są to głównie karuzele i ruchome atrakcje na podnośnikach. Strefa Familijna jest przeznaczona dla całej rodziny, więc atrakcje w tej części są różnorodne, by spełniły oczekiwania wszystkich członków rodzin. Będą się tutaj bawić dobrze i mali i dorośli. Znajdziemy tu kolejki, karuzele, wioski tematyczne, spływy oraz wiele innych. Z kolei na miłośników mocnych wrażeń czeka Strefa Ekstremalna. Fani parków wodnych będą świetnie bawić się w Waterparku, gdzie czekają podgrzewane baseny, różnorodne spływy i zjeżdżalnie oraz inne atrakcje. Ostatnią strefą jest Show - przeznaczona na rzecz przedstawień i pokazów dla wszystkich grup wiekowych. Pokazy obejmują popisy motoryzacyjne, akrobatyczne, taneczne, a także przedstawienia iluzjonistyczne i teatralne. W tej części znajduje się także kino 7D oraz planetarium. Energylandia to świetne miejsce na rodzinny wypad, ale na więcej niż jeden dzień dla skorzystania z licznych atrakcji.

Niepozorny Zator okazuje się być prawdziwą perełką na rozrywkowej mapie Polski oraz świetnym miejscem na rodzinną wycieczkę. Znajdziemy tutaj kilka naprawdę niezłych atrakcji, a wokoło miasta jeszcze więcej. Można zawsze wybrać się kawałek dalej, by zwiedzić Wadowice, gdzie zobaczymy dom Jana Pawła II czy Park Miniatur albo odwiedzić Wygiełzów z ruinami zamku oraz Muzeum Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego.