Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 1:12

Co zabrać ze sobą na weekendowy wyjazd?Weekendowy wyjazd, choć krótki, wymaga pewnych przygotowań. Nie da się wyjechać nawet na te 2-3 dni bez wcześniejszego porządnego spakowania się. I choć można mówić, że to „tylko dwa dni”, to żeby nie zepsuć sobie odpoczynku, trzeba zadbać o zabranie odpowiedniego wyposażenia. Najlepiej wcześniej zrobić sobie listę potrzebnych rzeczy i wykreślać z niej to, co już znajdzie się w walizce lub plecaku. Wyposażenie musi być też zależne od tego, jak zamierzamy spędzić krótki odpoczynek- czy będzie to city break, czy wypad na łono natury, a może wędrówka górskimi szlakami.

Weekendowe wyposażenie, które warto mieć zawsze przy sobie

W wyposażeniu weekendowego turysty nie powinno zabraknąć naładowanego telefonu, w którym można sprawdzić na przykład lokalizację poszczególnych atrakcji, godziny otwarcia i inne praktyczne szczegóły. Telefon może też służyć jako aparat do uwieczniania niezapomnianych chwil.

Pakując się na weekendowy wyjazd, trzeba zadbać kosmetyki, który się zwykle używa. Można je przelać do niewielkich buteleczek, które zajmą mało miejsca w podróżnym bagażu. Oprócz kosmetyczki w bagażu powinna się też znaleźć podręczna apteczka z lekami, które przyjmujemy oraz środkami opatrunkowymi typu plastry itp.
Aby uprzyjemnić sobie podróż lub zająć się czymś na przykład wieczorem przyda się dobra książka, krzyżówka czy inna forma spędzania czasu.

Jak spakować się na weekend w mieście?

Weekend w mieście niewiele różni się od tego, jak żyjemy na co dzień. Jest jednak jeden szczegół- nie możemy w każdej chwili podejść do szafy i wyciągnąć z niej potrzebnych rzeczy. Opierać się musimy na tym, co spakujemy. Choć oczywiście zawsze można podejść do sklepu i coś do kupić. Ale czy na pewno chodzi o to, by spędzać ten czas na zakupach?

Jeśli zamierzamy dużo zwiedzać, trzeba zabrać ze sobą wygodne ubranie i buty dostosowane do pory roku i pogody. Najlepiej wybrać sportowe buty na płaskiej podeszwie, latem mogą to być sandały lub tenisówki, w chłodniejszych porach roku półbuty, adidasy czy buty zimowe. Kilkugodzinny spacer po mieści potrafi dać w kość równie mocno, co dzień na górskim szlaku, dlatego buty na obcasie, na bardzo cienkiej podeszwie czy klapki nie są najlepsze na takie wycieczki. Oprócz wygodnego obuwia należy zabrać odzież adekwatną do pogody. Warto postawić bardziej na wygodę niż na modę, choć i ta ostatnia w miejskich spacerach nie jest bez znaczenia. Warto przygotować się na zmianę pogody i zabrać ze sobą parasol i kurtkę przeciwdeszczową.Jeśli planujemy wieczorne wyjścia czy kolację w restauracji w bagażu powinny się znaleźć adekwatne do takich sytuacji ubrania.

Co zabrać na weekendowy wyjazd w teren?

Jeśli planujemy spędzić weekend na łonie natury, należy spakować więcej specjalistycznego wyposażenia, niż do miasta. Przede wszystkim należ wziąć plecak, który sprawdza się lepiej niż torby czy walizki. Jego zawartość zależeć będzie przede wszystkim od tego, jak zamierzamy spędzać aktywny wyjazd.
Podstawową sprawą jest adekwatny do sytuacji i pogody ubiór oraz obuwie. W górach powinny to być buty nad kostkę lub niskie buty trekkingowe, na niziny wystarczą adidasy. Odzież turystyczna czy trekkingowa to w takich wypadkach konieczność, a kurtkę przeciwdeszczową należy spakować, nawet jeśli nic nie zapowiada deszczu- może się pojawić w każdej chwili.

Sprzęt, jaki zabieramy na weekend w plenerze, zależy w dużym stopniu od charakteru wyjazdu. Warto mieć ze sobą kije trekkingowe, jedzenie i picie, które pozwoli na dłuższe wędrówki, a w razie przewidywanego biwaku także sprzęt do niego konieczny jak namiot, śpiwór czy kuchenkę turystyczną.

Weekend z dziećmi — co zabrać?

Oprócz standardowego wyposażenia weekendowego, podczas wyjazdu z dziećmi koniecznie należy zabrać ze sobą leki, które dziecko przyjmuje w razie przeziębienia, gorączki czy innych pojawiających się znienacka dolegliwości. Warto też zadbać o to by dzieci miały się czym zająć np. w podróży czy w czasie wolnym. Gra, ulubiona zabawka, malowanka czy inna tego typu rozrywka pozwoli na większy spokój dzieci w podróży.