Najnowsze wiadomości

21 maja 2024 6:00

Magia w Energylandii – pokazy iluzjonistów i magików dla całej rodzinyEnergylandia słynie z niesamowitych, ekstremalnych urządzeń oraz licznych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Ten największy w Polsce Park Rozrywki przygotował dla swoich gości bardzo szeroką ofertę. Znalazły się w niej również liczne pokazy i widowiska. To doskonały sposób na spędzenie czasu w Energylandii, gdy pogoda nie dopisuje albo akurat nie mamy ochoty na większe szaleństwa. Na terenie Parku zlokalizowano 4 sceny widowiskowe (dwa teatry i dwa amfiteatry). To tutaj można podziwiać show, które stanowią fantastyczną odskocznię od codzienności i przenoszą nas do zupełnie innych światów i innych czasów. Doskonałą rozrywką dla całej rodziny mogą być pokazy iluzjonistów i magików.

The Prince of Magic

Codziennie w sali widowiskowej Colosseo odbywają się niesamowite pokazy wypełnione magicznymi sztuczkami. Niezwykłe, widowiskowe triki zrobią wrażenie na każdym widzu. Do udziału w wielu z nich zapraszana jest również publiczność. Nigdy nie wiadomo, co się stanie za chwilę. Może widz siedzący obok nas nagle zniknie? A może znikniemy my sami? Tutaj dzieją się prawdziwe czary. Dzieci oglądające pokaz nie mają żadnych wątpliwości, a i niejeden dorosły daje się uwieść magii. Show jest bardzo dynamiczne, ekscytujące, połączone z muzyką i tańcem. Całości towarzyszy odpowiednia scenografia, oświetlenie oraz kostiumy.

Stand Up Magic Show

Nazwa tego show jest nieprzypadkowa. Główną role w pokazie odgrywa komik, który prowadzi zabawny monolog. To połączenie magii i kabaretu w wersji stand up z pewnością może rozbawić do łez. Na widowni, co chwile wybuchają salwy śmiechu. Atmosfera sprzyja rozluźnieniu i oderwaniu się od codziennych trosk. Sala widowiskowa Colloseo zaprasza na ten pokaz codziennie.

Yes, You Can

Ten pokaz ma charakter edukacyjny, ale spokojnie nie będziemy uczyć się matematyki czy historii. To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy interesują się sztuczkami magicznymi i chcą, choć na chwilę, wkroczyć do niezwykłego świata iluzji. Yes, You Can połączony jest z elementami iluzjonistycznymi i nauką sztuk cyrkowych. Jego nieodłącznymi cechami są efektowność oraz widowiskowość. W takim pokazie z przyjemnością weźmie udział każdy maluch. Kto z nas, będąc dzieckiem nie chciał nauczyć się sztuczek, które zadziwią publiczność? Na spotkania z nauką iluzji zapraszamy w każdy piątek do sali widowiskowej Colloseo.

Iluzja, która fascynuje

Pokazy magii w Energylandii cieszą się ogromną popularności dzieci i młodzieży. Iluzja potrafi być, bowiem niezwykle fascynująca. Mimo, że w telewizji oraz w Inetrnecie pojawiają się już nagrania zdradzające wiele sekretów iluzjonistów, ta inspirująca dziedzina sztuki nadal nas bawi. Pokazy sztuczek magicznych przyciągają wszystkich, bez wyjątku. Dzieci i dorosłych, bogatych i uboższych, intelektualistów i mniej oczytanych. Stwierdzenie, że iluzja jest jednym z najbardziej uniwersalnych języków sztuki jest bardzo trafne. Dodatkowo w Energylandii pokazom magii towarzyszy cała otoczka, która sprawia, że są one jeszcze ciekawsze – układy choreograficzne, odpowiednia muzyka, niesamowite efekty świetlne. To bardzo popularny trend we współczesnej sztuce iluzji. Ma być efektownie i dynamicznie. Czas magików stojących na środku sceny i prezentujących swoje sztuczki przeminął. Dziś iluzjonista jest elementem całego pokazu, najważniejszym, ale nie jedynym.