Najnowsze wiadomości

22 lipca 2024 7:39

Najciekawsze atrakcje Parku Wodnego EnergylandiaMamy już czerwiec, a za kilka dni rozpocznie się kalendarzowe lato. Sezon na plażowanie i wodne szaleństwa trwa w najlepsze. Przy takich upałach mamy przede wszystkim ochotę spędzić wolny czas nad wodą. W takim okresie nie ma chyba nic przyjemniejszego. Na pewno zastanawiacie się, gdzie wybrać się w tym roku. Ze swojej strony możemy polecić wam jeden z najciekawszych parków wodnych w Polsce. Znajdziecie go niedaleko Krakowa, na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia. Obszar, na którym znajduje się to znane na cały świat wesołe miasteczko, jest podzielony na kilka stref tematycznych. Jedną z nich jest właśnie Water Park, czyli jedyny w Polsce tak kapitalnie wyposażony park wodny. To idealne miejsce do odpoczynku i relaksu, jak również do świetnej zabawy. Dlaczego warto wybrać się właśnie tutaj? Przedstawiamy najciekawsze atrakcje Parku Wodnego Energylandia.

Strefa Tropical Fun

Jeśli marzycie o odpoczynku na prawdziwie rajskiej plaży, wcale nie musicie jechać na drugi koniec świata. Tropikalną wyspę znajdziecie w samym sercu Małopolski! W strefie parku wodnego Energylandii znajduje się specjalnie wydzielony obszar stworzony na wzór prawdziwej wyspy w najbardziej egzotycznych krajach. To idealne miejsce do relaksu dla całej rodziny, a przy tym największy tego typu obszar wodnej rozrywki w Polsce. Odwiedzający mogą korzystać z różnorodnych atrakcji i zabaw, a także odpoczywać w cieniu parasoli na wygodnych leżakach znajdujących się na obszernej, piaszczystej plaży. W strefie Tropical Fun znajdziecie między innymi trzy podgrzewane baseny oraz mnóstwo zjeżdżalni o różnym stopniu trudności. Atrakcje dostosowane są do wieku i wzrostu uczestników. Na terenie strefy Tropical Fun znajduje się też kolorowy Tropical Bar, dzięki czemu możemy zaspokoić pragnienie nawet w najbardziej upalny dzień. Do wstępu do tego miejsca upoważnia was ten sam bilet, na który wchodzicie do Energylandii. Każdy odwiedzający może bezpłatnie korzystać z przebieralni i suszarek.

Statek ze zjeżdżalniami

To prawdziwa gratka dla miłośników wodnej zabawy niezależnie od wieku. Atrakcja dostępna jest dla gości w każdej kategorii wiekowej, dlatego idealnie nadaje się dla rodzin z dziećmi. To urocze i bardzo klimatyczne miejsce, gdzie w bezpieczny sposób można korzystać z kolorowych zjeżdżalni, a jednocześnie poczuć się jak prawdziwy pirat. Statek ze zjeżdżalniami znajdziecie na mapie pod numerem atrakcji 150. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa wykwalifikowany ratownik.

Aloha Slide

Aloha Slide to fantastyczna zjeżdżalnia z wieloma zakrętami, której łączna długość wynosi aż 111 metrów! Zabawę zaczynamy na wysokości 9 metrów, po czym krętymi serpentynami jedziemy w dół. Moc niezwykłych wrażeń gwarantowana! Z Aloha Slide możecie zjeżdżać w pojedynkę lub parami. Jeśli wybieracie się do Energylandii, obowiązkowo zajrzyjcie na tę niesamowitą zjeżdżalnię. Aloha Slide jest zaznaczona na mapie jako numer 146.