Najnowsze wiadomości

22 lipca 2024 6:13

Niezwykła Bajkolandia dla najmłodszychRodzinny Park Rozrywki Energylandia to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić. Szczególnie jeżeli szukamy sposobu na spędzenie czasu w rodzinnym gronie. Bogata oferta i różnorodność atrakcji pozwolą wybrać rodzaj rozrywki dostosowany do wieku i oczekiwań odwiedzających. Park znajduje się na granicy województwa małopolskiego i śląskiego, pół godziny drogi od Krakowa i tyle samo od strony Katowic, w miejscowości Zator. Park w sezonie jesiennym czynny jest od godziny 10 do 18. W ofercie dostępne atrakcje dla wszystkich grup wiekowych, podzielone na cztery tematyczne strefy. Jest, zatem z czego wybierać. Nawet najmłodsi będą zadowoleni, gdyż czeka na nich cała masa rozrywki w Bajkolandii – strefie dla dzieci.

Kilka słów o bajecznej strefie

W strefie, przeznaczonej zarówno dla najmniejszych, jak i najmłodszych użytkowników królują przyjazne postaci, barwne scenografie i stylizacje oraz łagodna i przyjemna atmosfera. Atrakcji i urządzeń do wyboru jest wiele, więc na pewno pociechy będą dobrze się bawiły. Rodzice jednak nie muszą się obawiać, gdyż wszystkie atrakcje w strefie są przygotowane, by i oni mogli brać w nich udział. Każda konstrukcja posiada zabezpieczenia w trosce o zdrowie najmłodszych poszukiwaczy przygód, a dodatkowo ruchome maszyny czy kolejki nie osiągają takich wysokości, jak ma to miejsce w innych strefach.

Moc atrakcji

Na małych odkrywców czeka wiele ciekawych zabaw i interesujących konstrukcji. Mali mężczyźni będą świetnie bawić się na karuzeli Funny Cars – w kolorowych siedzeniach, imitujących auta dzieci będą mogły poczuć się, jak prawdziwi kierowcy. Innym samochodowym wyzwaniem jest Circus Drift, gdzie na chwilę zostajemy kierowcą rajdowym błyszczącego i eleganckiego samochodu. To atrakcja zarówno ciesząca się uznaniem rodziców i maluszków. Na marzących o zostaniu pilotem czeka karuzela Acrobatic Show, gdzie przyszli odkrywcy podniebnych przestworzy mogą szybować beztrosko po niebie w niewielkich i uroczych samolotach. Na nieco szybszą i żywiołową jazdę zaprasza Happy Loops, gdzie w barwnych wagonikach będziemy obracać się i kręcić i przyspieszać. Wrażenia gwarantowane. Karuzela Sissi, Crazy Coaster, Crazy Clown czy Super Pompa okażą się niezwykłą przejażdżką w tradycyjnym stylu. Ciekawym doświadczenie, dzięki któremu wzniesiemy się na wysokości w niepowtarzalnym stylu będzie Crazy Bus lub karuzela Podniebne Statki. W obu przypadkach będziemy mogli podziwiać widoki na Bajkolandię z uniesionych wysoko pięknie stylizowanych wagonów – pirackich statków lub barwnego autobusu. W poszukiwaniu jeszcze lepszej rozrywki i adrenaliny udamy się na tor WRC Auto Zderzaki – tam mali bohaterowi mogą usiąść wygodnie za kółkiem samochodziku i ruszyć ku przygodzie. Auta mogą cofać, skręcać, jechać prosto, ale trzeba być czujnym, bo mogą się także zderzać! To zdecydowanie jedna z najpopularniejszych atrakcji wśród dzieci. Ku przygodzie w całkowicie innym stylu wyruszymy na torze Safari Jeep, gdzie misternie urządzona scenografia przeniesie nas na afrykański step, pełen dzikich i przyjaznych zwierząt. Wśród wysokich baobabów spotkamy lwiego króla, pochylą się do nas zaciekawione żyrafy, a słoń pomacha radośnie trąbą na powitanie. W nieco chłodniejszy klimat zabierze nas wycieczka na tor arctic Fun, gdzie pozjeżdżamy na sankach z górki.

Na dzieci czeka wiele atrakcji różnego rodzaju, dzięki którym spędzą czas w parku radośnie i wesoło, być może po raz pierwszy. Atrakcje zapewnią także zabawę z rodzicami.