Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 0:38

Obowiązkowe atrakcje Energylandii w Strefie FamilijnejW Energylandii, największym polskim parku rozrywki czas spędzony z rodziną może być pełen zabawy i niesamowitych wrażeń. Strefa Familijna Energylandii to miejsce, w którym jedna atrakcja konkuruje z dziesiątkami innych. Tutaj po prostu nie można się nudzić. Przemierzając alejki, warto mieć przy sobie mapkę parku, na której zaznaczone zostały wszystkie obiekty, łącznie z punktami gastronomicznymi oraz sklepikami. Przed wyjazdem koniecznie przygotujmy sobie listę atrakcji, które chcemy „zaliczyć”. Co obowiązkowo powinno się znaleźć na liście?

Frutty Loop, czyli owocowy zawrót głowy

Czym byłaby wycieczka do Energylandii bez przejażdżki na jednym z rollercoasterów? Rodziny z małymi dziećmi nie wsiądą raczej do bardziej ekstremalnych urządzeń, ale wiele tego typu atrakcji znajduje się także w Strefie Familijnej. Są wolniejsze i niższe, ale również dostarczają wiele emocji. Frutty Loop jest najlepszym przykładem. Atrakcja jest dostosowana do młodszych gości, ale może być frajdą dla całej rodziny. Pociąg stylizowany jest na gąsienicę i wygląda naprawdę efektownie. Przejazd wśród dużych owoców jest łagodny i bardzo przyjemny. Na pewno spodoba się naszym pociechom.

Anaconda

Nieco starszym dzieciom możemy zaproponować spływ dwudziestoosobowymi łodziami. Anaconda to emocjonująca przejażdżka, na trasie, której przygotowano mnóstwo niespodzianek. Woda rozpryskująca się wokół, ciekawe efekty specjalne oraz szybkość osiągająca nawet 55 km/h sprawia, że przejazd jest niezwykle atrakcyjny. To jedna z najciekawszych atrakcji wodnych dla całych rodzin. Można poczuć prawdziwą eksplozję radości. Przygotujmy się na konieczność zmiany ubrań, bo na sucho na pewno nam nie ujdzie!

Zjeżdżalnia Arctic Fun

Jeżeli chcemy poszaleć ze swoimi dziećmi, zjeżdżalnia Arctic Fun to doskonały wybór. Arktyczna scenografia sprawia, że przenosimy się na chwilę na zimową ślizgawkę. Zjeżdżalnia jest dosyć wysoka, więc można się porządnie rozpędzić. Pomagają w tym również specjalne materace, które są całkowicie bezpieczne i chronią nasze nogi w trakcie zjazdu.

Viking Ride

Wioska Wikingów to niezwykłe miejsce na mapie Energylandii. Pozwala na spotkanie z historią dawnych skandynawskich wojowników. Na terenie Wioski stworzono kolejną atrakcję wodną. Płyniemy na tratwie po specjalnej trasie, mogąc podziwiać po drodze scenerię pradawnej wioski Wikingów. Dowiadujemy się sporo o codziennym życiu i zwyczajach wojowników, oglądamy ich domy i obejścia. Czujemy się, jakbyśmy na chwilę przenieśli się w czasie.

Kolejka Widokowa Magic Fly

Jeżeli chcemy pooglądać z góry Bajkolandię i strefę Water Park, najlepsze widoki zapewni nam kolejka Magic Fly. Pięknie stylizowane wagoniki poruszają się dosyć wolno, więc nie ma obaw, że przeoczymy coś ciekawego. Dzieciom w wieku od 2 do 12 lat muszą towarzyszyć dorośli opiekunowie, ale oni również będą się dobrze bawić podczas przejażdżki.

To tylko jedne z wielu atrakcji czekających na rodziny w Parku Rozrywki w Zatorze. Jeżeli jeszcze zastanawiamy się czy warto tu przyjechać, zajrzyjmy na stronę internetową Energylandii. Przewodnik po poszczególnych atrakcjach da nam wyobrażenie, z jak fantastycznym i bajkowym miejscem mamy do czynienia. Pozostaje jedynie zrobić dobry plan wycieczki i wyruszyć na spotkanie z przygodą. Czas spędzony w Energylandii z pewności wypełni dobra zabawa, mnóstwo śmiechu oraz radości.