Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 1:26

Rodzinna Zabawa w EnergylandiiJeżeli chcemy spędzić trochę czasu z najbliższymi i rzucić się w wir fantastycznej zabawy, Strefa Familijna Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia czeka na nas. Znajdziemy tu niesamowite urządzenia, wyjątkowe atrakcje, ciekawe pokazy. Przede wszystkim zaś mnóstwo radości i śmiechu, a wiadomo, że nic tak nie zbliża rodziny, jak wspólny śmiech. Trudno wymienić wszystkie atrakcje Strefy Familijnej. Stworzyliśmy naszą własną, subiektywną listę atrakcji bez odwiedzenia, których trudno sobie wyobrazić wizytę w Energylandi.

Wioska Wikingów, czyli podróż w dawne czasy Skandynawscy wojownicy słynący z niesamowitej odwagi i mocnych charakterów nie od dziś budzą respekt i zainteresowanie wielbicieli historii. Właściciele Energylandii postanowili wykorzystać popularność Wikingów i stworzyli na terenie Parku tematyczną Wioskę Wikingów, miejsce, w którym możemy poczuć, jakbyśmy cofnęli się w czasie. Scenografia jest niezwykle wiarygodna. Przekonamy się na własne oczy, jak wyglądały pradawne grody wikingów, poznamy ich codzienne życie i nietypowe zwyczaje, zetkniemy się ze skandynawskimi sagami i podaniami, wybierzemy się na wycieczkę tratwą i zajrzymy do różnych zakamarków Wioski Wikingów.

Monster Attack, czyli walka z potworami

Odwiedzając niemal każdy lunapark, możemy znaleźć klasyczny dom strachów. Dzieci po prostu lubią się bać, o ile oczywiście strach występuje w rozsądnej dawce. W Energylandii nawiązaniem do tradycyjnego domu strachów jest wyjątkowa przejażdżka kolejką w ciemnościach. W jej trakcie, co rusz na naszej drodze pojawiają się potwory. Możemy odeprzeć ich atak, posługując się specjalnym, laserowym pistoletem. Najmłodsi goście Parku Rozrywki kochają tę zabawę. Przynosi ona mnóstwo frajdy i śmiechu, choć chwilami bywa strasznie.

Atlantis, czyli rwąca rzeka

To jedna z wielu atrakcji wodnych znajdujących się w Energylandii. Można nieco zmoknąć, ale za to krople wody studzą emocje, które wywołuje spływ kilkunastoosobowym pontonem tzw. rwącą rzeką. Miejscami bywa spokojnie, więc można odetchnąć, ale nie brakuje odcinków, na których ponton wykonuje gwałtowne zwroty i przechylenia. Podróż z pewnością dostarczy wielu wrażeń, a kontakt z wodą ucieszy szczególnie w trakcie upalnych dni.

Mars Coaster, czyli spotkanie z ufoludkami

Energylandia znana jest ze swoich niesamowitych roller coasterów. Niektóre z urządzeń są naprawdę imponujące i wymagają nie lada odwagi, aby zdecydować się na przejażdżkę. W strefie familijnej również nie mogło zabraknąć tego typu atrakcji. Urządzenia są jednak nieco mniejsze i wolniejsze, aby mogły z nich skorzystać nawet najmłodsze dzieci. To ciekawszych roller coasterów Strefy Familijnej należy Mars Coaster. Jego nazwa jest nieprzypadkowa. W trakcie przejażdżki spotykamy zielone ludziki rodem z Marsa, a ciekawie skonstruowany tor przywodzi na myśl orbitę.

Planetarium, czyli nauka przez zabawę

Niemal każde dziecko na pewnym etapie swojego życia interesuje się gwiazdami, planetami i kosmosem. Właśnie, dlatego w Energylandii powstało planetarium pozwalające podczas ciekawych seansów poznać kosmos. Jego ogromnym atutem jest duża przestronna sala. Komfortowe fotele zapewniają wygodne oglądanie pokazu. Nie da się ukryć, że tego typu atrakcje mają wymiar edukacyjny. Nauka przez zabawę może być przecież wyjątkowo efektywna i ciekawa.