Najnowsze wiadomości

26 lutego 2024 7:53

Samochodowe atrakcje dla całej rodziny w Energylandii!Park rozrywki Energylandia w Zatorze to nie lada gratka dla prawdziwych fanów takich miejsc. Jest to największy park tego typu w Polsce, a dodatkowo posiada własny aquapark. Znajdziemy tutaj aż pięć stref tematycznych, z których każda oferuje wiele rozmaitych atrakcji, dostosowanych oczywiście do odmiennych klas wiekowych. Jednak atrakcje możemy dobierać nie tylko po tym, gdzie zostały umieszczone, ale także po ich tematyce.

Przykładowo, jeżeli lubimy auta to w Energylandii czeka na nas cała masa atrakcji z samochodami w roli głównej.

Dla małych i dużych fanów czterech kółek

Zacznijmy od najbardziej przyjaznej strefy parku - Bajkolandii. Tutaj na karuzeli Super Pompa możemy całą rodziną poczuć się przez chwilę, jak prawdziwy strażak w pędzącym wozie. No, może wóz tak naprawdę nie mknie z zawrotną prędkością, w końcu to rozrywka dla dzieci przede wszystkim. Jest to klasyczna karuzela na osi koła, lecz z niezwykłym elementem. Do każdego wagoniku zamontowano działko wodne, z którego powinniśmy strzelać do światełek (ogników), by ugasić groźny pożar. Karuzela nie tylko bawi i cieszy wygląd, ale także ma funkcję edukacyjną i rozwija umiejętność refleksu. Z kolei karuzela Circus Drift pozwoli małym odkrywcom, którzy marzą o karierze rajdowca zasiąść za sterami ich pierwszego auta. Oczywiście, rodzice mogą być spokojni, nie odjadą w rzeczywistości. Podobnych doświadczeń dostarczy karuzela Funny Cars, gdzie nasi milusińscy mogą ponownie poczuć wiatr we włosach w pięknych, super autach. Jednak, gdy nasi mali rajdowcy poczują pęd do nauki prawdziwej jazdy (oczywiście w bezpiecznych warunkach), to czeka na nich WRC Auto Zderzaki. Tutaj samochód naprawdę ich posłucha! Będą mogli jechać na wszystkie strony i przeżyć swoją pierwszą stłuczkę. Spokojnie, urządzenia są odpowiednio zabezpieczone, by najmłodszym piratom drogowym w historii nic się nie stało. W końcu czeka na naszych małych gości kolejna atrakcja w aucie terenowym, którym ruszą przez stepy afrykańskie na pierwsze w życiu safari. Samochodziki Jeep Safari przemieszczają się na torze szynowym, by dzieci mogły podziwiać scenografię dookoła. Wśród roślinności i głębokich sadzawek ukryte czekają zwierzęta (oczywiście wykonane ze starannie dopracowanych makiet i manekinów).

Tor wyścigowy

Jeżeli starsi odwiedzający też będą chcieli znów poczuć się, jak dzieci i zasiąść za kółkiem to mają szansę na torze Formuła Autodrom. Tutaj w Strefie Familijnej każdy - duży i mały - może pośmigać na torze, rozbijając przy tym inne auta. Na tych o mocniejszych nerwach czeka przeprawa, od której zależą losy naszego świata. Zostaliśmy, bowiem zaatakowani przez roboty z kosmosu! Poczujcie się, jak bohater Star Wars, jadąc wagonikiem przez dom strachu Monster Attack. W dłoni dzierżąc broń laserową (lub blaster) i powstrzymując złowieszcze roboty, czyhające w cieniu.

Na końcu udajcie się do Strefy Show, by obejrzeć zapierające dech w piersi pokazy kaskaderskie z udziałem pięknych maszyn - szybkich, głośnych aut, quadów oraz motorów. To oraz więcej zobaczycie na Moto & Fire Extreme Energylandia lub Energylandia Extreme Show.