Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 0:28

Samochodowe atrakcje dla całej rodziny w Parku Rozrywki EnergylandiaMali miłośnicy czterech kółek w Parku Rozrywki Energylandia znajdą mnóstwo atrakcji, które nawiązują do motoryzacji. Usiąść za kierownicą, sterować pojazdem, doświadczać prędkości, o tym marzy wielu małych chłopców… i dziewczynek również. Wszak mamy równouprawnienie. Jakie samochodowe atrakcje Energylandii warto polecić najmłodszym?

Karuzele Funny Cars i Circus Drift

Urządzenia dla małych rajdowców znajdziemy już w strefie Bajkolandia dla najmłodszych. Pierwszym jest karuzela Funny Cars, niezwykle radosna i kolorowa. To tutaj spełniają się marzenia naszych małych gości o samodzielnym prowadzeniu pojazdów. Kolejna karuzela – Circus Drift również pozwala zasiąść za kierownicą ulubionych autek. Dla niektórych gości to pierwsze, cenne doświadczenia „za kółkiem”

Formuła Autodrom

Amatorzy „czterech kółek” koniecznie muszą odwiedzić Formułę Autodrom. Popularne samochodziki znajdują się w Strefie Familijnej. Mogą w nich zasiąść zarówno dzieci, jak i dorośli, pod warunkiem, że mają minimum 120 cm i maksimum 195 cm wzrostu. Nie ma oczywiście większej frajdy, niż zderzanie się z innymi pojazdami. Jednak rodzice mogą być całkowicie spokojni. Żadne kontuzje nam na torze nie grożą. Małe autka są całkowicie bezpieczne.

Strefa Extreme Show

Samochodami i innymi pojazdami możemy nie tylko jeździć. W strefie Extreme Show mamy okazje podziwiania wyjątkowych, zapierających dech w piersiach pokazach kaskaderskich. Kaskaderzy w samochodach, na motocyklach, quadach oraz rowerach prezentują publiczności swoje niesamowite umiejętności. Pokazy odbywają się codziennie o godzinie 17:00 i na pewno warto wpisać je na listę najciekawszych atrakcji.

Pokaz Turbo Speed Racing przyciąga zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Jeżeli fascynuje nas prędkość, jazda na dwóch kołach, niebezpieczne manewry i potężny ryk silników, znaleźliśmy atrakcję dla siebie. Pokazy można podziwiać codziennie o godzinie 13:00 i 15:00. Wysoki poziom emocji jest gwarantowany.

Formuła Roller Coaster

Mówiąc o samochodowych atrakcjach Energylandii trudno nie wspomnieć o nawiązującym swoją stylistyką do bolidów formuły 1 – Formuła Roller Coaster. Ta niezwykła atrakcja miała swoją premierę w 216 roku. W trakcie przejażdżki na pokład roller coastera zabieranych jest 16 pasażerów, których bez wahania możemy nazwać śmiałkami. Ekscytujący przejazd na trasie 560 km, sprawia, że nasze serca biją szybciej. W Europie Środkowej nie znajdziemy drugiego parku rozrywki, który posiadałby tak nowoczesną konstrukcję. Dodatkowo urządzenie charakteryzuje się bardzo wysokimi parametrami bezpieczeństwa.

Formuła Roller Coaster należy do urządzeń typu „Launched Coaster”. Głównym celem jest osiągniecie jak największej prędkości, w możliwie najkrótszym czasie. Dzięki magnetycznemu systemowi napędu wagoniki są wystrzeliwane niemal, jak pociski, a ich pasażerowie mogą odczuć przeciążenia na poziomie 4,5 g! Z formułą 1 wiąże się, zatem nie tylko stylistyka pojazdu, ale również ogromne prędkości. Już w początkowej fazie rozpędu możemy liczyć na osiągnięcie 100 km/h w ciągu zaledwie 2 sekund!.
Dodajmy do tego liczne pętle, nachylenia oraz inwersję, a otrzymamy jedną z najciekawszych przejażdżek, które możemy odbyć na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki. Osoby przybywające do Energylandii w poszukiwaniu mocnych wrażeń koniecznie powinny spróbować.