Najnowsze wiadomości

22 lipca 2024 6:41

Samochodowe atrakcje dla całej rodzinyKażdy miłośnik czterech kółek powinien koniecznie odwiedzić zatorski Park Rozrywki Energylandia! Miejsce to oferuje naprawdę wiele atrakcji, nawiązujących do motoryzacji. W końcu kto z nas nie chce usiąść za kierownicą, sterować pojazdem i doświadczać prędkości. W tekście wyjaśniamy, na jakie samochodowe atrakcje warto wybrać się do Energylandii.

Energylandia to niezwykły park, który zajmuje obszar 26 hektarów. Cała powierzchnia tego niezwykłego miejsca została podzielona na tematyczne strefy, których jest ich pięć. Są to Bajkolandia, Waterpark, Strefa Familijna, Strefa Ekstremalna i Show. Każda z tych stref oferuje innego rodzaju atrakcje, dostosowane odpowiednio do dedykowanych grup wiekowych i odbiorców. Miłośnicy motoryzacji w każdej z nich znajdą coś dla siebie.

Formuła Autodrom

Z tej atrakcji powinni skorzystać wszyscy amatorzy czterech kółek. Formuła Autodrom to popularne samochodziki, które znajdziemy w Strefie Familijnej. Mogą z niej korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli, pod warunkiem, że mają minimum 120 cm i maksimum 195 cm wzrostu. Zabawa ta łączy całe pokolenia. W końcu nie ma większej frajdy niż zderzanie się z innymi pojazdami. Oczywiście możemy być całkowicie spokojni, ponieważ autka są całkowicie bezpiecznie i żadne kontuzje na torze nam nie grożą. Tak więc gaz do dechy!

Karuzele Funny Cars i Circus Drift

Z kolei pojazdy dla małych rajdowców znajdziemy w strefie Bajkolandia, która przeznaczona jest dla najmłodszych. Pierwsza atrakcja to karuzela Funny Cars, niezwykle radosna i kolorowa. To właśnie tutaj spełniają się marzenia najmłodszych o samodzielnym prowadzeniu pojazdów. Kolejne urządzenie warte polecenia to karuzela Circus Drift, która również pozwala zasiąść za kierownicą ulubionych autek. Dla niektórych będą to pierwsze, cenne doświadczenia w prowadzeniu pojazdu.

Strefa Extreme Show

Motoryzacja to nie tylko pojazdy, którymi możemy jeździć. W strefie Extreme Show istnieje możliwość podziwiania wyjątkowych, zapierających dech w piersiach pokazach kaskaderskich. Profesjonaliści w samochodach, na motocyklach, quadach oraz rowerach prezentują publiczności swoje wyjątkowe umiejętności. Tego rodzaju pokazy odbywają się codziennie o godzinie 17:00 i na pewno warto wpisać je na listę naszej wizyty w parku. Pokazy Turbo Speed Racing przyciągają zarówno dzieci, młodzież oraz dorosłych. Jeśli fascynuje nas prędkość, jazda na dwóch kołach, niebezpieczne manewry, spektakularne triki oraz potężny ryk silników, to znaleźliśmy atrakcję dla siebie. Te pokazy można podziwiać codziennie o godzinie 13:00 i 15:00 i pamiętajmy – wysoki poziom emocji gwarantowany!

Formuła Roller Coaster

Na koniec należy wspomnieć o nawiązującym swoją stylistyką do bolidów formuły 1 – Formuła Roller Coaster. Ta niesamowita atrakcja została uruchomiona w 2016 roku. Na przejażdżkę roller coasterem zabieranych jest 16 pasażerów, którzy muszą wykazać się nie lada odwagą. Ten niezwykle ekscytujący przejazd na trasie 560 km, sprawia, że nasze serca biją szybciej. W Europie Środkowej nie ma innego parku rozrywki, który posiadałby tak nowoczesną konstrukcję. Co więcej, urządzenie charakteryzuje się bardzo wysokimi parametrami bezpieczeństwa. Formuła Roller Coaster należy do urządzeń typu Launched Coaster, co oznacza, że jej głównym celem jest osiągniecie jak największej prędkości, w możliwie najkrótszym czasie. Za pomocą magnetycznego systemu napędu wagoniki wystrzeliwane są niemal jak pociski, a ich pasażerowie mogą odczuć przeciążenia na poziomie aż 4,5 g. Warto dodać, że z formułą 1 wiąże się nie tylko stylistyka pojazdu, ale również ogromne prędkości. Otóż już w początkowej fazie rozpędu osiągamy 100 km/h w ciągu zaledwie 2 sekund.