Najnowsze wiadomości

21 maja 2024 5:14

Zabawa i nauka w jednym - planetarium w Energylandii!Park rozrywki kojarzy nam się przede wszystkim z zabawą. Słusznie, to na pewno. Jednak ktoś mądry powiedział kiedyś, że należy uczyć, bawiąc. Dokładnie tak, ponieważ mając frajdę z robienia czegoś, jesteśmy w stanie zapamiętać więcej i na dłużej. Z tego powodu Energylandia - największy park rozrywki w naszym kraju, znajdujący się w malowniczej miejscowości Zator w województwie małopolskim - jednocześnie spełnia funkcję rozrywkową i edukacyjną.

Nauka przez zabawę

Wśród atrakcji dostępnych na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia znajdziemy liczne zjeżdżalnie, samochody i statki, kolejki i karuzele, a także będziemy mogli być świadkami iście magicznych przedstawień. Każda z wymienionych rodzajów atrakcji uczy na swój niepowtarzalny sposób, lecz na terenie parku są miejsca o mocniej edukacyjnym charakterze. Mowa tutaj o Planetarium w pierwszej kolejności. To wyjątkowe miejsce zostało uruchomione dopiero w 2016 roku, w tym samym roku, co strefa wodna. Budynek może wydaje się niepozorny, jeżeli chodzi o rozmiar, ale na pewno prezentuje się w pewnym stopniu wyjątkowo. Może niekoniecznie szczególnie rewelacyjnie wizualnie z zewnątrz, gdyż jest zwyczajnie białe i wykonane z tworzywa sztucznego. W gruncie rzeczy to bardzo duży namiot w kolorze bieli. Budynek ma kształt kopuły. W bliskiej odległości otoczony jest zupełnie niczym. Przez to wszystko wygląda, jak igloo na mroźnym pustkowiu lub baza kosmiczna. To trochę zabawne, gdy się nad tym zastanowić. Jednak od wewnątrz już robi lepsze wrażenie. Szaro-czarno-białe wnętrze jest jedyne w swoim rodzaju. Specyficzny sufit w kształcie kopuły robi dobre wrażenie i wydaje się na pierwszy rzut oka, jakby był pikowany. Sala jest nowoczesna i klimatyzowana, co w lecie jest zbawienne. Niebieskie fotele ustawione rzędowo zajmują centralną część sali. Można wygodnie się rozsiąść i na ogromnym ekranie oglądać krótkie, kilkuminutowe seanse o fascynującej tematyce - kosmosu. To niesamowite wrażenie. Wysoka jakość projekcji oraz proporcja pozwala na pełną imersję w świat z ekranu, a dokładniej w niezbadane przestworza. Przez krótką chwilę nie będziemy już dłużej na Ziemii, ale w prawdziwym kosmosie. Odkryjemy na nowo Drogę Mleczną i damy wessać się na moment Czarnej Dziurze. Z bliska zobaczymy gwiazdy i cały wszechświat stanie przed nami otworem. Aż nie będziemy chcieli schodzić na Ziemię.

Niezwykłe planetarium

Planetarium to zupełnie nowe doświadczenie, szczególnie jeżeli chodzi o ofertę popularnych parków rozrywki. Projekcje są ciekawe i fascynujące, wciągając nas w świat pięknych widoków i niesamowitych faktów. Można tutaj dowiedzieć się wiele interesujących rzeczy, zrelaksować i zachwycić. To świetne miejsce zarówno dla najmłodszych odkrywców, młodzieży, jak i dla samych rodziców. Warto samemu spróbować to przeżyć i ocenić wrażenia z pierwszej ręki. Planetarium to zdecydowany „must be” w trakcie zwiedzania parku, szczególnie z dziećmi.