Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 1:47

Zabawa i nauka w jednym - planetarium w Energylandii!Wśród niezwykle popularnych atrakcji Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandii w Zatorze można bez wątpienia wymienić trójwymiarowe planetarium, miejsce, które zabiera nas w fascynującą podróż w kosmos. Atrakcja ta została udostępniona odwiedzającym w 2016 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i dorosłych. Wielu ludzi na etapie dzieciństwa przeżywa prawdziwą fascynację kosmosem. Tutaj mogą rozwinąć swoją pasję i dowiedzieć się wielu nowych, ciekawych rzeczy. Planetarium jest niezwykle nowoczesne, przestronne i komfortowe. Dzięki temu oglądanie seansów staje się prawdziwym relaksem. Ten edukacyjno – rozrywkowy zamknięty obiekt bawi dzieci i dorosłych.

Jak w pojeździe kosmicznym

Planetarium z zewnątrz wygląda bardzo imponująco i na pewno przyciąga wzrok osób przechadzających się wśród innych atrakcji Parku. Charakterystycznej, białej kopuły trudno nie zauważyć. W środku czujemy się, jak w ogromnej kuli. Rzędy nowoczesnych foteli w intensywnie niebieskim kolorze kontrastują z bielą otocznia. Seanse wyświetlane są na suficie zyskując efekt trójwymiarowości. Fotele umożliwiają oglądanie ich w pozycji półleżącej, a obraz dosłownie nas otacza. Wrażenie jest niesamowite! Wystarczy spojrzeć na wpatrzone w niezwykłe efekty oczy młodych miłośników astronomii, aby przekonać się, że ta rozrywka to jeden z punktów obowiązkowych na liście atrakcji godnych zobaczenia w Rodzinnym Parku Rozrywki w Zatorze. Jeśli interesujemy się astronomią, kosmosem, planetami i innymi ciałami niebieskimi w Planetarium z pewnością nie będziemy się nudzili.

Czy wizyta w Planetarium może być formą nauki?

Odpowiedź na to pytanie może być wyłącznie twierdząca. Już dawno minęły czasy, kiedy wiedzę o otaczającym nas świecie czerpaliśmy głównie z książek czy naukowych czasopism. Dziś żyjemy w świecie multimediów. Są one coraz częściej wykorzystywane w polskich szkołach. Uczniowie są, więc mocno przyzwyczajeni do multimedialnych pomocy naukowych. Pokazy organizowane w zatorskim Planetarium z pewnością doskonale wpisują się w te trendy. Po co opowiadać uczniom o gwiazdach, planetach i całym układzie słonecznym, kiedy mogą to wszystko zobaczyć na własne oczy? Nauka w ten sposób zyskuje zupełnie nowy wymiar. Staje się bardziej atrakcyjna. Dzieci nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że biorą udział w ciekawej lekcji. Również dorośli mogą w tym miejscu poszerzyć swoją wiedzę na temat kosmosu. Wszak uczymy się przez całe życie.

Jeśli jeszcze zastanawiacie się, czy odwiedzić Planetarium w Energylandii, nie wahajcie się dużej. Wpiszcie koniecznie to miejsce na listę topowych atrakcji. Wizyta w Planetarium będzie nie tylko edukacyjną podróżą w kosmos, ale również sposobem na chwilę wytchnienia. W parku czeka na nas przecież tyle atrakcji i aktywnej zabawy, że chwile spędzone na wygodnych, kosmicznych fotelach pozwolą nam nieco odpocząć. Można tu usiąść w ciszy i spokoju, słuchając o gwiazdach i planetach. Podryfujmy w przestworzach i poobserwujmy galaktyki, a wokół nas mrugać będą miliony gwiazd. Takie widoki mają zapewnione kosmonauci, podróżujący w kabinach statków kosmicznych. Planetarium należy oczywiście do atrakcji Rodzinnego Parku Rozrywki. Nie są potrzebne oddzielne bilety, aby uczestniczyć w seansie. Pokazy wyświetlane są w ramach całodniowych biletów wstępu do Energylandii.