Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 2:34

Zabawa i nauka w jednym - wioska szwajcarska i wioska wikingów!W Zatorze, niewielkiej miejscowości na pograniczu województwa małopolskiego i śląskiego, znajduje się największy park rozrywki rodzinnej Energylandia. Park powstał, dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych i jest dumą Południa naszego kraju.

Park czynny jest od kwietnia aż do listopada, czyli od wiosny do późnej jesieni. W sezonie ciepłym godziny otwarcia obowiązują od 10 do 20, natomiast w pozostałym czasie park jest czynny od 10 do 18. Na całość parku składa się pięć stref tematycznych, wśród których znajdują się Bajkolandia, Waterpark, Strefa Ekstremalna, Strefa Familijna i Show. Każda strefa dedykowana jest dla innej grupy odbiorców ze względu na ich wiek. Za tym idzie, że atrakcje w poszczególnych strefach będą różniły się od siebie zaawansowaniem i ograniczeniami. Podział pozwala na zachowanie bezpieczeństwa uczestników oraz na łatwiejszy wybór odpowiednich atrakcji dla każdego zwiedzającego.

Atrakcje dla rodzin z dziećmi

Dla rodzin z dziećmi polecana jest Strefa Familijna, stąd też sama nazwa się bierze. W tym obszarze każdy z członków rodziny będzie się dobrze bawić, gdyż mamy różnorodny przekrój urządzeń i atrakcji. Jedną z najciekawszych opcji jest wioska tematyczna. Mamy w Strefie Familijnej dwa takie miejsca - wioskę szwajcarską i wioskę wikingów.

Na pograniczu Strefy Familijnej i Ekstremalnej znajdziemy wioskę szwajcarską. W tym miejscu przeniesiemy się do prowincjonalnego miasteczka z XIX wieku, położonego w górzystej Szwajcarii. Otoczy nas typowa dla tego okresu i miejsca zabudowa - drewniane belki i białe ściany oraz drewniane dachy i kryte strzechą. Scenografia jest starannie wykonana, by zapewnić jak najlepszą imersję dla uczestników. Przechadzając się kamiennymi, brukowanymi placami i alejkami możemy podziwiać śliczne konstrukcje. Poznamy tutaj nie tylko styl architektoniczny, ale także warunku życia i obyczajowość Szwajcarii. Wiele tajemnic rozwieje pobyt w wiosce ojczyzny sera, czekolady i zegarków. Poznamy Szwajcarię z zupełnie innej strony. Dzięki kącikowi gastronomicznemu w obrębie miasteczka będziemy mogli spróbować lokalnych specjałów. Tradycyjne posiłki szwajcarskiej kuchni na pewno miło nas zaskoczą.

Osada Wikingów 

Drugą wioską tematyczną Strefy Familijnej jest osada Wikingów. Tutaj również przeniesiemy się w całkowicie inny świat, dzięki odpowiednio stylizowanej zabudowie. Architektura zachwyci nas z pewnością. Miłośnicy dalekiej Północy będą mieli okazję od podszewki poznać wikiński gród oraz sposób życia nomadzkiego ludu z mroźnych pustkowi. W obrębie wioski znajduje się także atrakcja z odpowiednią stylizacją - rejs wikińskim statkiem. W lokalnej jadłodajni spróbujemy specjałów rodem ze Skandynawii.

Wioski tematyczne nie tylko cieszą oczy i zapewniają świetną zabawę dla młodych i starszych poszukiwaczy przygód, ale także spełniają funkcję edukacyjną. W końcu najlepiej uczy się, bawiąc. W wioskach tematycznych mamy także wiele atrakcji dla całej rodziny. To doskonałe miejsce, by spędzić rodzinny dzień.